w

Dlaczego gracze Yuumi próbują mieć poniżej 40% życia? Chodzi o ten bug z przyspieszeniem

Gracze odkryli kolejny błąd w LoLu, który realnie wpływa na sposób gry.


League of Legends zdecydowanie nie jest perfekcyjne, natomiast niektóre błędy są na tyle poważne, że potrafią wpływać na sposób gry i co gorsze, mają duże znaczenie przy ostatecznym wyniku rozgrywki.

Tym razem błąd dotyczy głównie jednej postaci, konkretnie Yuumi. Jest on na tyle groźny, że faktycznie wiele osób poświęca swoje HP na rzecz permanentnego przyspieszenia. Społeczność, która widzi to po raz pierwszy ocenia to jako „broken” i trudno się dziwić.

Yuumi i Soraka

Wydana w 2009 roku Soraka, to jedna z najbardziej znanych postaci wspierających w League of Legends. Możliwość ratowania sojuszników z drugiego końca mapy oraz ogromne leczenie sprawa, że często potrafi przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Chociaż w historii nie miała zbyt wiele poważnych błędów, teraz wydaje się, że w połączeniu z Magiczną Kotką jest zdecydowanie zbyt silna. Koreański youtuber o pseudonimie Rainbow Flavor opublikował film związany z tym bugiem, w którym przedstawił potęgę tej kombinacji.

Video

Rainbow Flavor wykorzystał Sorakę w roli strzelca, natomiast siedząca na nim Yuumi starała się utrzymać punkty zdrowia na poziomie niższym niż 40%. Dzięki temu Soraka, z którą była połączona, mogła ciągle używać umiejętności biernej i już na starcie rozgrywki biegała z prędkością 516 jednostek, nie mając nawet butów. Taki pęd daje sporą przewagę i pozwala na łatwe kite’owanie przeciwników, którzy nie mogą trafić postaci praktycznie żadną umiejętnością mierzoną.

Soraka zyskuje 70% premii do prędkości ruchu, gdy porusza się w stronę rannego sojuszniczego bohatera posiadającego mniej niż 40% maksymalnego zdrowia.

Na ten moment nie wiadomo, w której aktualizacji pojawił się bug. Wiemy natomiast, że Riot przewidziało takie działanie i do niedawna korzystająca z W kotka nie włączała pasywki leczącej bohaterki.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends