w

Dlaczego kluby w League of Legends zostają usunięte? Riot przyznaje, że został w tyle

Twórcy ogłosili, że kluby znikną z League of Legends.


Kluby w LoLu przez długi czas były miejscem zrzeszającym znajomych lub np. osoby lubiące konkretnego bohatera. Wiele osób dołączało do nich także przez to, że podobał im się konkretny tag. Niestety zgodnie z najnowszą zapowiedzią twórców gry kluby zostaną zamknięte.

Dlaczego Riot usuwa kluby?

Aktualnie istnieje wiele narzędzi społecznościowych, przez które można komunikować się ze sobą nie tylko w czasie rozgrywki, ale także poza nią. Przez wiele lat twórcy TeamSpeaka, Ventrilo, Mumble’a czy Discorda skupiali się na pomaganiu graczom w kontaktowaniu się między sobą z wykorzystaniem nowych, innowacyjnych sposobów. Dziś choćby na Discordzie poza rozmowami głosowymi możliwe jest budowanie rozbudowanych serwerów społecznościowych, na których setki osób spędzają długie godziny.

Dla firm takich jak Discord obsługa komunikacji pomiędzy członkami społeczności i znajomymi jest podstawową formą działalności, nic więc dziwnego, że w porównaniu z zestawem funkcji dostępnych w produkcie takim jak Discord, nasze kluby, będące wersją narzędzia ułatwiającego komunikację drużynom i społeczności, pozostają daleko w tyle. Kluby to tylko jedna spośród MNÓSTWA domagających się uwagi niesamowitych funkcji League, które chcemy stworzyć lub zaktualizować. Z uwagi na tak wiele zadań, na których musimy się koncentrować, nigdy nie uda się nam skonstruować narzędzia społecznościowego, które pokona liderów branży. Pogodziliśmy się z tym i zachęcamy was do korzystania z narzędzi, jakie zapewniają te firmy!

ZOBACZ – Prezentacja i opis nowych, mitycznych przedmiotów w LoLu. Wygląd nowego sklepu i więcej

Twórcy wytłumaczyli również, że sporym problemem są ograniczenia technologiczne.

Technologia, na której zostały oparte kluby, stanowiła połączenie wewnętrznie opracowanych systemów z oprogramowaniem firm trzecich, które w tamtym czasie było naprawdę ekscytujące. Niestety zewnętrzne elementy tej technologii nie są już wspierane przez oryginalnego dewelopera i w rezultacie zaczęły ulegać temu, co dotyka każdą technologię z upływem czasu — degradacji. Nasz zespół łata dziury i naprawia problemy, ale w tym momencie jest to tylko odwlekanie tego, co nieuniknione. Jeśli kluby mają być częścią League of Legends przez następne dziesięć lat, to wymagają przebudowy.

Skoro niezbędna jest przebudowa, musieliśmy zadać sobie pytanie: czy rekonstrukcja klubów to najważniejsze zadanie, na którym powinniśmy skupiać nasze wysiłki? Co zapewni graczom największe korzyści? Czy systemy społecznościowe to dziedzina, w której jesteśmy w stanie zapewnić najwyższej klasy doświadczenia? Gdy obserwuje się poziom innowacji, który osiągają narzędzia zarządzania społecznościami, staje się jasne, że to nie jest miejsce dla nas. Nie na tym powinniśmy koncentrować wysiłki, jeśli chcemy uzyskać najlepszą reakcję graczy.

Wygląda na to, że to zupełny koniec tej historii i nie będzie już żadnej jej kontynuacji. Jakiś czas temu Riot zamknął oficjalne forum na rzecz Reddita, teraz to samo dzieje się z klubami, których deweloperzy pozbywają się za sprawą serwerów Discord.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z League of Legends