w

Ujawniono nowe skiny Ornna i Skarnera w League of Legends. Zapowiedź nowych itemów i zmienionego sklepu w grze

Twórcy pokazali, jak będą wyglądać nowe skiny do Ornna i Skarnera. Poza tym do League of Legends trafi sporo innych nowości.


W najnowszym filmie, który został opublikowany na oficjalnym kanale League of Legends, pojawiły się informacje o ciekawej zawartości, która trafi do gry. Wśród tego, co przygotowali twórcy, znajdą się także nowe skórki do Ornna i Skarnera. Poza tym Riot wspomina o zmianach w itemach, charytatywnej zbiórce czy zmienionym sklepie.

Nowe skórki do Ornna i Skarnera

Jak przyznaje jedna z Rioterek – twórcy już prawie skompletowali wszystkie zapowiedziane w tym roku skórki. Wielu graczy wyczekiwało skina do Ornna, którego wygląd ujawniono już jakiś czas temu. Poza nim na liście bohaterów został jeszcze Skarner i Nautilus. Do jednego z nich w końcu pokazano grafikę koncepcyjną – okazuje się, że skórka będzie miała kosmiczny motyw.

ZOBACZ – Seraphine z League of Legends pokazuje fragment nowego utworu, teaser przyszłego kawałka K/DA?

Na filmie poruszono temat zbiórki charytatywnej, jaka niedawno odbywała się w League of Legends. Skórki, które były z nią związane, to Pielęgniarka Akali, Doktor Kennen i Chirurg Shen. Więcej o samej zbiórce rozpisane było tutaj – Zbiórka charytatywna w League of Legends – skórki i misje z nią związane są już w grze.

Okazuje się, że gracze z całego świata zebrali ponad 2 miliony dolarów na pomoc w walce z globalną pandemią. Riot jest niesamowicie wdzięczny i dziękuje każdemu, kto chciał wspomóc szczytną akcję. Społeczność League of Legends znów pokazała, że potrafi zjednoczyć się w słusznym celu.

ZOBACZ – Jak wygląda nowa zawartość związana z Worldsami, która pojawi się w sklepie LoLa?

Plany na przedsezon – aktualizacja itemów i nie tylko

Pewnie część graczy słyszała już o poważnych planach Riotu dotyczących przeróbki itemów w grze. Jak przyznają twórcy – do tej pory przedmioty były zmieniane lub poprawiane stopniowo, ale długo nie pojawiła się żadna pełna aktualizacja. Teraz, gdy gra ma już ponad 10 lat, wypada przyjrzeć się zestawowi itemów i unowocześnić je.

W ramach aktualizacji Riot planuje stworzyć zupełnie nowy interfejs sklepu. Założenie jest takie, by nowy wygląd był bardziej przejrzysty i łatwiejszy w użyciu oraz lepiej spełniał swoje założenia.

Twórcy zapowiedzieli również wprowadzenie nowego typu itemów zwanego Mythics. Przedmioty mityczne będą zapewniały unikalne statystyki bonusowe do innych ukończonych itemów i zdefiniują styl gry wielu osób.

Gracz będzie mógł posiadać tylko jeden mityczny przedmiot w danej grze, więc wybór powinien być odpowiednio przemyślany. Póki co ujawniono opis i nazwę kilku z nich:

  • Crimson Shieldbow
  • Behemoth Slayer
  • Galeforce

ZOBACZ – Wcześniejszy opis patcha 10.19 w LoLu. Szczegółowe zmiany, jakie otrzymają postacie

Poza wprowadzaniem nowego typu itemów twórcy przyglądają się temu, w jakim stanie jest aktualne ponad 150 przedmiotów w grze. Chcą upewnić się, że wszystkie z nich mają jasny cel, są zbalansowane i satysfakcjonujące w użyciu. Te itemy, które już teraz są w dobrym stanie, pozostaną niezmienione, natomiast wszystkie, które wymagają poprawek, zostaną odświeżone lub zmodyfikowane.

Walka z toksycznym zachowaniem w grze

Celowe utrudnianie rozgrywki jest ostatnio gorącym tematem w społeczności League of Legends. Riot jest tego świadomy i wie, że trzeba się tym tematem zająć w poważny sposób. Na opublikowanym filmie pada stwierdzenie, że twórcy zobowiązali się dużego, długoterminowego wysiłku w celu rozwiązania problemów z toksycznymi graczami.

Początkowo walka polegała na wprowadzeniu zgłaszania i wyciszania graczy na etapie wyboru bohaterów. Okazało się, że sporo zgłoszeń napływało od graczy, którzy reagowali na zbanowanie ulubionego bohatera, dlatego twórcy zdecydowali się na wprowadzenie opcji o potwierdzeniu bana. Polega ono na wyświetlaniu następującego komunikatu:

Taki komunikat ma zapobiegać banowaniu zdeklarowanych przez sojuszników bohaterów, a co za tym idzie – zniweluje sytuacje, gdzie po niewłaściwym banie w drużynie pojawia się nieprzyjemna atmosfera, a nawet wyzwiska.

Riot zapowiada, że w przyszłości będzie pracował nad usprawnieniem i rozszerzeniem systemu karania toksycznych graczy.

Ostatnio skupiliśmy się na pewnych zachowaniach w grze, takich jak inting czy AFKing. Nasze automatyczne systemy wykrywania obecnie identyfikują te zachowania prawie dwa razy szybciej niż poprzednio. Pracujemy nad kolejnymi ulepszeniami, aby uchwycić subtelniejsze przypadki, które wciąż czasami prześlizgują się przez nasz system.

Oprócz lepszych metod wykrywania niewłaściwych zachowań badamy również sposoby wyostrzenia systemu kar.

Poruszono temat ulepszenia głosowania za surrenderem, aby gry nie utknęły w sytuacji 4 vs 5 i złagodzenia spadku LP w trybach rankingowych, by gracze nie cierpieli zbyt mocno przez przewinienia innych.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends