w ,

Dlaczego mem „Better nerf Irelia” umiera na zawsze? Po 10 latach odchodzi osoba, która to zaczęła

Riot Morello ogłosił, że odchodzi z Riotu po 10 latach pracy. Wraz z nim umiera też pewien mem.


Jeden z najbardziej rozpoznawalnych pracowników Riot Games – Morello, który przez ostatnie lata pracował nad League of Legends i Valorant, ogłosił, że odchodzi z firmy. Z czego zasłynął wśród społeczności LoLa i za co gracze polubili go najmocniej?

Riot Morello i jego odejście z Riot Games

Na Twitterze Riotera pojawiły się posty, które wstrząsnęły niektórymi graczami. Okazuje się, że jeden z najbardziej rozpoznawalnych twórców odchodzi z firmy po 10 latach. Morello napisał:

Chciałem, aby wszyscy dowiedzieli się, że opuszczam Riot Games po ponad 10 niesamowitych latach. Nie mogę jeszcze powiedzieć, co teraz robię, ale wystarczy, że jest to jedna z niewielu rzeczy, które są w stanie odciągnąć mnie od Riotu, który był dla mnie domem.

Powinno być oczywiste, że nie będę w stanie odpowiedzieć na wasze pytania albo pomóc wam z Valorantem, ale jesteście w dobrych rękach. RiotZiegler, Max Grossman, rycoux, SalGarozzo czy Evergreenily – dalej są dostępni, żeby wam pomóc. Odezwijcie się do nich.

Odejście jest słodko-gorzkie. Z jednej strony jestem bardzo podekscytowany kolejnym etapem życia, ale z drugiej będzie mi brakowało zespołu i waszej społeczności. To było coś świetnego. Dziękuję wszystkim za miłość do gry, wsparcie i pasję.

Ryan Scott, bo tak właśnie nazywa się wspomniany Rioter, w ostatnim czasie pracował przy projektowaniu postaci w Valorant, jak i komunikowaniem się z fanami obu gier. Jednak nie są to oczywiście jedyne rzeczy, dzięki którym stał się rozpoznawalny w społeczności League of Legends.

Zapewne większość osób domyśla się, że znany wszystkim przedmiot – Morellonomicon – został tak nazwany właśnie na cześć Morello.

Better Nerf Irelia

Sam Rioter stał się najbardziej rozpoznawalny za sprawą mema „Better nerf Irelia”. O co konkretnie z nim chodziło? Dzisiaj używa się tego nawet nie do League of Legends, a ogólnie w sytuacji, gdy ktoś zupełnie nie wie, jak coś naprawić. To właśnie Morello był jedną z najbardziej decyzyjnych wówczas osób. W skrócie wyglądało to następująco:

  • Gdy wyszła, wszyscy uważali, że jest niesamowicie słaba. Nikt nie wiedział, jak poprawnie składać na nią przedmioty, ludzie narzekali, więc Irelia dostawała buffy.
  • Ludzie w końcu nauczyli się nią grać i okazało się, że tak naprawdę nie ma słabych punktów. Jest tankowna, robi ogromne obrażenia (fizyczne, magiczne, nieuchronne)
  • Riot zaczyna nerfić Irelię
  • Riot dalej nerfi Irelię pomimo tego, że jest już słaba
  • Riot ponownie nerfi Irelię sądząc, że to ona jest problemem w momencie, gdy inne postacie już od dawna są znacznie lepsze od niej

Teraz ten mem po prostu umiera, bowiem Morello nie będzie już nigdy naciskał na osłabienie Irelii. Wiele osób sądziło, że Rioter nienawidzi wręcz Irelii, bo nie jest w stanie wygrać z nią na linii, ile w tym prawdy? Nie wiadomo.

Poza tym wraz z Coronach i CertainlyT pracował nad projektowaniem Zyry. Przed przejściem do Riot Games Ryan był pracownikiem Microsoft Games i ArenaNet. Pracował m.in. nad Guild Wars czy Guild Wars 2.

Morello miał również grono fanów, którzy oglądali jego streamy. Rioter pisał, że transmituje swoje gry, ponieważ łączy to jego dwie ulubione rzeczy: rozmowy i granie. Zaznaczał, że jego ulubione gatunki to gry turowe i FPSy, ale jako projektant w branży gier musi poznawać wiele innych tytułów.

Ryan podkreślał także, że uwielbia doradzać i pomagać wszystkim fanom, szczególnie jeśli ci interesują się projektowaniem lub tworzeniem gier.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends