w

Dlaczego pasywka tego przedmiotu z LoLa nazywa się inaczej w zależności od regionu?

Gracze zauważyli, że nazwa pewnego przedmiotu z gry różni się w zależności od serwera.


League of Legends skrywa wiele ciekawostek. Niektóre są interesującym easter eggiem i cieszą każdego, kto się na nie natknie, ale bywają i takie, które są dla graczy niezrozumiałe.

Jeden z fanów LoLa zauważył pewną ciekawą zależność dotyczącą przedmiotu pod AP. Zdziwiło go to, więc postanowił zapytać o to resztę społeczności. O co chodzi?

Horizon Focus i jego pasywka

Horizon Focus to jeden z przedmiotów występujących w League of Legends. W polskiej wersji gry nazywa się Skupienie Horyzontalne.

Skupienie Horyzontalne

115 punktów mocy umiejętności

Hiperstrzał: Zadanie bohaterowi obrażeń umiejętnością mierzoną z odległości ponad 700 jednostek lub unieruchomienie go ujawnia cel i zwiększa zadawane mu przez ciebie obrażenia o 10% na 6 sekund.

Jeden z graczy, przeglądając opisy przedmiotów, zauważył coś dziwnego względem pasywki wspomnianego wyżej itemu. Okazuje się, że nazwa zdolności pasywnej różni się w zależności od regionu gry. Gracz napisał:

Dlaczego pasywka Horizon Focus nazywa się „Hypershot” w NA, a w EUW – „Focus Fire”?

Właśnie zobaczyłem tę różnicę i sprawdziłem to na narzędziu treningowym. Na EUNE to także „Focus Fire”. Ani „Hypershot”, ani „Focus Fire” nie brzmią dla mnie szczególnie amerykańsko czy brytyjsko, więc skąd taka różnica?? Jacyś lingwiści?

Jeden z komentujących, gracz o nicku Caenen_, postanowił wyjaśnić, skąd taka rozbieżność nazw.

W fazie deweloperskiej Focus Fire było nazwą efektu, a przed sfinalizowaniem przedmiotu eksperymentowano z kilkoma wariantami zdolności pasywnej. Kiedy zakończono testy, nazwa została zmieniona na Hypershot (już we wczesnych fazach na PBE i na pewno przed wdrożeniem na serwery live), ponieważ Focus Fire nie reprezentowało już efektu (nazwa prawdopodobnie też była problematyczna ze względu na zdolność Coordinated Fire przedmiotu Imperial Mandate).

Zmiany nazwy zostały wprowadzone jednak wyłącznie w wersji językowej en_US, a w en_GB pozostała nazwa Focus Fire.

Mój przyjaciel natknął się na to zamieszanie jakiś czas temu, razem zaciekawiliśmy się tematem, a ja umieściłem to jako ciekawostkę na wiki, którą teraz znalazłeś. Nigdy nie udało mi się zgłosić tego jako błędu, więc nie wiem, czy Riot planuje to naprawić.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends