w

Dlaczego Rekkles uważa, że do League of Legends powinien zostać dodany czat głosowy?

Riot Games

Rekkles o czacie głosowym w League of Legends.


Jeden z najlepszych strzelców na świecie Martin “Rekkles” Larrson postanowił wypowiedzieć się na temat czatu głosowego w League of Legends i jak twierdzi, jest ona na pierwszym miejscu na jego liście życzeń.

Chociaż na ten temat pisaliśmy już wielokrotnie i ma naprawdę wiele minusów, zawodnik G2 Esports przekonuje, że plusów jest zdecydowanie więcej. Co sądzi o czacie głosowym Rekkles?

Rekkles i czat głosowy

Czat głosowy to temat do naprawdę długich dyskusji. Jego przeciwnicy zazwyczaj używają argumentów o większej toksyczności i konieczności wysłuchiwania krzyków oraz narzekania na sojuszników, jak i uważają, że daje ogromną przewagę nad drużyną, która go nie używa.

Natomiast zwolennicy twierdzą, że League of Legends jest grą drużynową i szybka, dokładna i sprawna komunikacja to klucz do sukcesu. Zwracają także uwagę na opcję wyciszenia, która pozwala na usunięcie z dyskusji niechcianego towarzysza, jeżeli jest on toksyczny, krzyczy lub coś innego, co nam nie pasuje.

Oczywiście im wyższy jest poziom, tym lepiej komunikacja głosowa się sprawdza. Wie o tym dobrze Rekkles, który jest światowej klasy strzelcem i od wielu lat gra w najlepszych profesjonalnych zespołach. Ostatnio na swojej transmisji na żywo zapytany co sądzi o czacie głosowym, odpowiedział:

Właściwie chciałbym zobaczyć komunikację głosową. Myślę, że w League of Legends głównie chodzi o współpracę, więc chciałbym móc współpracować z moim zespołem.

Następnie dodał:
Kiedy grasz w zespole, wszystko dotyczy tego, jak funkcjonujesz jako piątka, a nie jak grasz indywidualnie. Wiele z nich dotyczy tego, jak poruszasz się po mapie, które części mapy grają agresywnie, które części mapy muszą grać pasywnie lub na odwrót.

Martin odniósł się również do obaw innych, że czat wypełniony będzie toksycznymi osobami:

Znowu na pewno będą idioci, może jestem jednym z nich, ale zawsze możesz wyciszyć tych ludzi i bawić się z innymi, którzy chcą spróbować, aby wszystko działało, jak należy. Po prostu myślę, że byłoby o wiele lepszą praktyką, gdybym mógł porozmawiać z moim zespołem, porozmawiać o drafcie z tymi gośćmi, porozmawiać o pierwszym poziomie i o tym, jak nasz dżungler chce podążać… te rzeczy byłyby po prostu lepsze, gdyby istniała komunikacja głosowa.

Czy to sprawi, że Riot wprowadzi już niedługo czat głosowy w kolejce rankingowej? Zapewne nie, ale jeżeli profesjonaliści, czyli najbardziej medialni reprezentanci League of Legends, będą ten temat poruszać i wypowiadać się pozytywnie, to być może przekonają pracowników, że faktycznie, warto chociaż spróbować.