w

Dlaczego Riot ciągle wyłącza historię gier w League of Legends?

Problemy z serwerami, błędy, wysoki ping i wyłączona historia gier. Gracze są poirytowani i wymagają od twórców szybkiej naprawy problemów.


Gracze zastanawiają się, co jest powodem tylu problemów w League of Legends. Błędy czy problemy z serwerami to bez wątpienia coś, co irytuje i zabiera przyjemność z gry. Czasem usterki są pozornie niewielkie i część społeczności sądzi, że powinny być naprawione w ciągu kilku dni. Riot jednak potrzebuje dużo więcej czasu.

Dlaczego Riot znów wyłączył historię gier?

To, że społeczność narzeka na błędy w grze nie jest żadna nowością. Nie jest też niczym dziwnym, to naturalne, że gdy coś nie działa w ulubionym tytule, gracze nie reagują na to radością.

Często poza irytacją, pojawia się także zastanowienie, czemu Riot nie naprawia wszelkim problemów nieco szybciej. Jeden z graczy napisał:

Dlaczego naprawienie historii meczów zawsze trwa tak długo? Na serwerze NA historia nie działa już z 3-4 dni. Wygląda na to, że za każdym razem naprawienie tego problemu zajmuje twórcom cały tydzień. Nie jest to jakaś wielka sprawa, ale za to irytująca, ponieważ ciągle odruchowo chcę sprawdzić swoją historię gier.

Reszta graczy okazała się tym razem dużo bardziej wyrozumiała i stanęła po stronie Riotu tłumacząc, że twórcy muszą uważać z poprawkami, by nie uszkodzić czegoś innego oraz nie mogą robić nic bardzo inwazyjnie, ponieważ to skutkowałoby wyłączeniem serwerów, a tego nie chcą ani oni, ani gracze.

Każdy system ma pewną formę. Myślę, że mogliby to naprawić w ciągu kilku godzin, ale musieliby wyłączyć przy tym serwery. Zrozumiałe jest, że najprawdopodobniej nie chcą tego robić, więc wszelkie poprawki wprowadzają ostrożnie, by nie uszkodzić przy tym czegoś innego, co zaburzyłoby działanie serwera.

Część osób poparła podejście Riotu, tłumacząc, że wolą poczekać z jakimś błędem (np. złe wyświetlanie czegoś w kliencie) do zaplanowanej przerwy technicznej, niż spotykać takie przerwy dużo częściej, ponieważ Riot naprawiałby pojedynczą usterkę.

ZOBACZ – Koncepty nowego splash arta skórki Fiddle Me Timbers

Dlaczego akurat historia meczów? Jak zauważyli gracze – problem powtórzył się niejednokrotnie. Dlaczego historia gier tak często znika?

Generuje ona spore obciążenie podczas pobierania informacji, dlatego w kluczowych momentach Riot stara się ją wyłączać. Wydaje się to logiczne, ponieważ w kryzysowych momentach lepiej zatroszczyć się o bieżącą rozgrywkę, niż skupianie się na wyświetlaniu statystyk starych gier.

Nie pierwszy raz zdarza się, że twórcy decydują się coś ograniczyć lub czasowo usunąć, by inne funkcje działały lepiej. Nie znaczy to, że Riot zapomina o problemie i zamiata go pod dywan. Jak było wspomniane wcześniej – naprawienie czegokolwiek przy grze z tak obszernym community nie jest proste. W każdej minucie w League of Legends gra niewyobrażalna ilość ludzi, więc można wyobrazić sobie, jak trudne byłoby wprowadzanie wszelakich poprawek na żywo.

ZOBACZ – Przepustki w League of Legends sprawiają, że gracze są “wypaleni”? Porównanie przepustek w różnych grach

Bardziej wyrozumiali gracze podkreślają, że obecnie sytuacja jest szczególnie trudna. Z racji przymusowego pozostania w domu, w grze jest znacznie więcej osób, co z kolei powoduje liczne problemy z serwerami. A nie można zapominać, że część pracowników również pozostaje w domach i choć pracują zdalnie, to rozbicie zespołów, w których przebywali wcześniej nie jest im na rękę.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends