w

Dlaczego Riot musiał usunąć efekt smoka na ulcie w prestiżowym skinie Volibeara?

Riot Games

Dwoisty Smok Volibear bez efektu smoka podczas ultowania.


W aktualizacji 11.21 do League of Legends trafiły nowe ciekawe skórki. Jedną z nich była Prestiżowa Edycja Dwoisty Smok Volibear, która ciepło przyjęta została przez mainów tej postaci.

Jednak na oficjalnych serwerach różni się on od tego, który prezentowany był kilka tygodni temu podczas jego ujawnienia. Chodzi tutaj głównie o efekt smoka, który został zastąpiony światłem.

Smok powróci do Volibeara

Czasami Riot zmienia skórki po tym, jak trafią na PBE. Zazwyczaj są to poprawki wizualne, które ulepszają wygląd modelu, animacji czy też efektów. Zdarzają się jednak sytuacje, w których coś musi zostać z nich usunięte i tym razem padło na najnowszy prestiż do Volibeara.

Gracze zauważyli, że efekt smoka podczas używania superumiejętności został zastąpiony złotym filarem światła, co już nie wygląda tak zjawiskowo. Tak animacja wyglądała wcześniej:

Tak natomiast teraz:

Różnica jest naprawdę spora i trudno jest się dziwić, że gracze zaczęli zastanawiać się, z jakiego powodu Riot podjął taką decyzję. Jak się okazuje, chodzi o zasoby pamięci przypisane do danego bohatera, które nie były wystarczające, aby utrzymać ten efekt. Ma on jednak powrócić w przyszłości, co zapewnia na Reddicie Rioter Ken_Adams.

Czyli rzeczywiście nie chodziło o decyzję Riotu odnośnie większej widoczności, tylko faktu, że efekt ten powodował problemy techniczne.