w

Yuumi znów zdominowała kolejkę rankingową w LoLu, banowana jest w 80% meczów

Riot Games

Yuumi po raz kolejny stała się najbardziej nielubianą postacią w LoLu.


W League of Legends istnieje meta, która określa, czy danym bohater jest w niej silny, czy też słaby. Wpływają na to głównie decyzje Riotu o nerfach i buffach nie tylko postaci, ale również itemów. Jednak często nie cieszą się one dużą częstotliwością wyboru, aż nie zacznie nimi grać ktoś popularny.

Tak się stało z Yuumi, która po kilku naprawdę dobrych meczach na najważniejszym turnieju – Worlds 2021 stała się najczęściej banowaną postacią na serwerze EUW.

Powrót Yuumi

Magiczna Kotka długo dawała popalić graczom po jej premierze w maju 2019 roku. Chociaż jej wskaźnik wygranych był naprawdę niski, kiedy społeczność zrozumiała, jak nią grać, Win Rate bohaterki wystrzelił w górę i stała się najcześciej banowaną postacią.

Później pojawiała się od czasu do czasu w mecie, ale nigdy już nie zdominowała w takim stopniu kolejki rankingowej i banów… aż do teraz. Wszystko to za sprawą Worldsów, gdzie Yuumi zbanowana została w 47 spotkaniach i wybrana w 15. Oznacza to, że pojawiała się w 95% meczów i daje jej to drugą pozycję popularności po Lee Sinie (98%).

Podobnie dzieje się na EUW, gdzie w tych najwyższych dywizjach nikt nie chce grać na tego championa. W zależności od źródła, jej Ban Rate waha się w granicach 78-82%.

Oznacza to, że albo jest banowana, albo wybierana, a to kwalifikuje ją do nerfa w następnej aktualizacji. Ta natomiast przypada na środę, 3 listopada. Gracze więcej jeszcze trochę będą musieli się z nią pomęczyć.