w

Dlaczego Riot nie wypuszcza mniejszych reworków bohaterów i nie odświeża starych modeli?

Dlaczego Riot Games nie pracuje nad małymi reworkami postaci?


Pomimo tego, iż graczy cieszą pełne reworki Fiddlesticksa, Mordekaisera czy Katariny, wielu fanów pragnie mniejszych aktualizacji, które będą wypełniać luki w historii czy odświeżą przestarzałe modele postaci.

GRACZE CZĘSTO PROSZĄ O REWORK WIZUALNY LULU

Dlaczego Riot Games nie chce aktualizować postaci w delikatny sposób, tak, by pasowały do 2020 roku? Na to pytanie odpowiedział jeden z pracowników studia.

Drobne aktualizacje bohaterów

Jeden z użytkowników zapytał pracowników Riotu, dlaczego nie decydują się na pomniejsze zmiany postaci w krótszych odstępach czasu. Chodzi tutaj o poprawki kosmetyczne, odświezenie kwestii za sprawą nowych aktorów głosowych lub wprowadzenia nowocześniejszych modeli postaci i umiejętności. Przykłady mini-reworków:

  • Ashe (aktualizacja głosu i cytatów)
  • Morgana (model)
  • Ezreal (model)
Stary model Morgany
Nowy model Morgany

ZOBACZ – Kto następny dostanie skina po “Star Guardian” Urgocie? Które memy teraz zniszczy Riot?

Jak podaje jeden z pracowników Riotu, takie zmiany są praktycznie bezcelowe i nie wpływają na grywalność bohaterów. Zainwestowane w aktualizację pieniądze nie zwiększają popularności danej postaci, ani nie są tematem rozmów (rework Fiddlesticksa od ujawnienia jest tematem numer jeden na ustach graczy League of Legends).

Aktualizacje skupiające się jedynie na wizualnej/dźwiękowej części nie budzą większego zaangażowania w porównaniu do wydawania naszych środków na pełne VGU (wizualizacja + pełna rozgrywka).

To wcale nie oznacza zaś, że nie powinniśmy ich robić, ale do wykonania drobnych poprawek postaci potrzebny jest mocniejszy argument niż ”ten bohater jest przestarzały”.

Jeśli głównym aspektem zmiany danej postaci ma być pojedynczy fakt narracyjny (cytaty, głos czy model), to twórcy wolą kompletnie tego nie robić. Głównie dlatego, że ucieszy to samych Rioterów, a społeczność przejdzie obok tego zupełnie bezrefleksyjnie zapominając o zmianach na następny dzień. Przynajmniej tak w tym momencie to widzą developerzy.

Czy faktycznie tak jest? Gracze zdają się mieć na ten temat inne zdanie. Przykładem jest tutaj chociażby Amumu, czy LuLu. Przypomnijmy, że właśnie te postacie były typowane do tych, które powinny przejść natychmiastowe odświeżenie właśnie nie umiejętności, a samego wyglądu.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends