w

Dlaczego Riot nie zgodzi się na osobną kolejkę dla toksycznych graczy League of Legends?

Riot Games

Toksyczna kolejka? Dwa podane przez Riot powody, dlaczego nigdy nie zostanie dodana.


Społeczność League of Legends praktycznie od początku walczy o wprowadzenie dwóch kolejek rankingowych, a temat pojawia się regularnie na forach społeczności. Deweloper jednak nie chce się na to zgodzić i podaje dwa główne powody swojej decyzji.

Więzienna kolejka rozwiązaniem problemów?

Dwie kolejki podzielone na zachowanie, które reprezentujemy na czacie, to coś, czego pragnie wielu użytkowników. Jeżeli dostaniemy wiele zgłoszeń w kilkunastu grach w krótkim okresie czasu, zostajemy przerzuceni do całkowicie oddzielnego lobby nazywanego „Więzienną Wyspą”. Tam zmierzymy się z innymi podobnymi graczami i będziemy kontynuować swoją przygodę w towarzystwie flamerów i trolli, aż się nie naprawimy. Riot jednak nie chce do tego dopuścić, jakie mają argumenty?

ZOBACZ – Kolejny Clash w League of Legends odbędzie się w najbliższy weekend

Swoją wypowiedź kilka lat temu studio podzieliło dwoma, najważniejszymi argumentami.

Wierzymy w danie szansy na poprawę niesportowo zachowującym się graczom.

Jak możemy wyczytać w dalszej części, społeczność nie robi tego z premedytacją, tylko podejmuje błędne decyzje, które prowadzą do braku kultury na czacie. Dlatego nie chcą wrzucać 10 niesportowych graczy do tej samej gry, aby nie zmusić ich do jeszcze gorszych zachowań.

Więzienna wyspa jest z wielu powodów naprawdę koszmarnym przeżyciem dla „więźniów”.

Przypadkowo wrzuceni gracze mogą nie wytrzymać presji innych towarzyszy, wyzwisk i zachowań, co doprowadzi do porzucenia gry, czego nie chcą twórcy. Dodatkowo przygotowanie tego wszystkiego i kontrolowanie oznacza odciągnięcie pracowników od pracy i przekierowanie ich na inne stanowiska. Cały system również musiałby zostać zmieniony, łącznie z honorami, wykrywaniem zakazanych słów i celowego podkładania się w grze.

ZOBACZ – Jak to się stało, że LoL był dostępny na Steam? Zaskakująca historia League of Legends

Co ciekawe, części graczy szanującej innych uczestników 10-osobowej zabawy nie przeszkadza nawet dłuższy czas oczekiwanie w kolejce. Społeczność pozytywnie reagująca na pomysł uważa, że taki system mógłby się sprawdzić do wysokiego diamentu, a poczekanie na grę, w której będziemy mogli się dobrze bawić, jest czymś okej i warto poświęcić kilka minut więcej.