w

Jak to się stało, że LoL był dostępny na Steam? Zaskakująca historia League of Legends

W 2010 roku League of Legends pojawiło się na platformie od Valve – czyli o historii LoLa na Steamie.


Dziś League of Legends jest jedną z najpopularniejszych gier na świecie. Trudno znaleźć grające osoby, które nigdy nie słyszały o mobie od Riot Games. Jednak wiele lat temu sytuacja nie była aż tak kolorowa. 10 lat temu tytuł od Riotu dopiero raczkował, a sama firma nie była aż tak znana. Steam w tamtym momencie miał już dobre kilka lat (finalna wersja klienta wydana została 12 września 2003 roku) i był rozpoznawalny w środowisku graczy z całego świata. Nic więc dziwnego, że na tę platformę trafiła również rozwijająca się moba od Riot Games.

Pojawienie się League of Legends na Steam

Choć może być to zaskakujące – platforma od Valve ma około 18 lat (licząc prace przed wydaniem ostatecznej wersji). Przez te lata na Steamie pojawiła się niewyobrażalna ilość wszelakich gier. Pewne znajdujące się tam światowej sławy tytuły nikogo nie dziwią, jednak nie wszyscy wiedzą, że 10 lat temu do swojej biblioteki można było dodać także League of Legends od Riot Games.

O historii LoLa na Steamie napisał jeden z użytkowników platformy – Criziz. Z jego wpisu wyczytać można, że League of Legends było dostępne w ofercie Steama na początku 2010 roku. Za 20 euro gracze mogli zakupić pakiet kolekcjonerski, w skład którego wchodziło 20 bohaterów, runy, skórka Goth Annie i trochę RP.

ZOBACZ – Gracze LoLa tracą LP nawet po wygraniu meczu, tragiczny błąd klienta gry

Na początku 2010 roku, gdy League of Legends pojawiło się w ofercie Steama, o drugiej najsławniejszej na świecie mobie – Dotcie 2 – jeszcze nikt nie słyszał. Dota została zapowiedziana dopiero 13 października 2010 w serwisie Game Informer. Po dwóch latach beta testów gra została oficjalnie wydana 9 lipca 2013. LoL nie dotrwał do tej daty, ponieważ został zdjęty z platformy jeszcze w 2010 roku.

Jako że moba od Riot Games była dostępna na Steamie przez dość krótki okres dziś wielu graczy mocno zazdrości tym, którym udało się kupić pakiet kolekcjonerski. 10 lat temu niewiele osób wierzyło w to, że raczkująca gra od mało rozpoznawalnego studia będzie jednym z najpopularniejszych tytułów na świecie.

League of Legends nie zniknęło ze Streama w 100%. Oczywiście nie jest już możliwe zakupienie wspomnianego pakietu, ale wciąż można pooglądać zamieszczone przez graczy screeny: klik.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends