w

Dlaczego Riot zmienił nazwy najnowszych skórek do Warwicka i Malphite’a? To przez graczy

Twórcy postanowili odnieść się do komentarzy swoich fanów. Nowe skiny otrzymają inną nazwę.


Zapewne większość graczy słyszała, że Riot ujawnił wygląd nowych skórek z serii Coven. O tym, że wspomniana linia skinów powróci, mówiło się już jakiś czas temu, m.in. w przeróżnych przeciekach.

W końcu gracze doczekali się premiery. I tu zaczął się problem – wśród postaci, które otrzymały nowe skórki, znaleźli się Warwick i Malphite, co nie spodobało się fanom gry.

Zmiana nazwy nowych skórek

Seria Coven cieszy się sporą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego – skórki są naprawdę klimatyczne i ładnie wykonane. Większość bohaterek, które zostały wybrane do tego motywu, dobrze do niego pasuje. Dlaczego więc nowa odsłona serii wzbudziła tyle kontrowersji?

Jak wiadomo, sabat odnosi się do nocnego zlotu czarownic. Większość osób kojarzy ten motyw, nawet jeśli nie zagłębiała się w tego typu klimaty. Społeczność League of Legends słusznie zauważyła, że od samego początku linia skórek Coven była zarezerwowana tylko dla kobiet – to właśnie one były wspomnianymi czarownicami z sabatu.

Coven Camille to jedna z pierwszych skórek z tej serii.

Przez długi czas sabat rozwijał się i z roku na rok miał coraz więcej członkiń. Zaczęło się od Lissandry i Camille. Później skórki otrzymały także Zyra, Morgana i LeBlanc, a w tym roku do grupy dołączyły także Ahri, Ashe, Cassiopeia i Evelynn. Nic więc dziwnego, że obecność Warwicka i Malphite’a w ogóle tu nie pasuje.

Gracze zaczęli narzekać, że Riot nie przemyślał swojej decyzji. Zrobiło się niemałe zamieszanie. Fani serii prosili, by twórcy wprowadzili pewne zmiany, ponieważ obecność Wariwcka i Malphite’a zaburza cały koncept sabatu. Prośby społeczności szybko zostały wysłuchane.

ZOBACZ – Jak wyglądają nowe chromy, emotki, ikonki i ward związane z najnowszymi skórkami Coven z League of Legends?

Jedna z Rioterek – Riot Eggo McLego – wypowiedziała się w tej sprawie. Poinformowała, że twórcy wzięli do serca wszystkie opinie i zdecydowali się zmienić nazwy najnowszych skórek.

Zapoznaliśmy się z waszymi opiniami na temat tego, jak mylące są niektóre nazewnictwa w uniwersum Sabatu. I tak, zgadzamy się z tym! Dla większej przejrzystości zmieniliśmy nazwy nowych skinów Malphite’a i Warwicka, ale także Nocturne’a i Iverna na “Old God”.