w

Bohater z LoLa “zniszczony przez Riot” nie jest wcale taki słaby? Penta solo na górnej alei

Aphelios na TOPie. Jakie runy i przedmioty wybrać?


Aphelios w momencie wydania zaskoczył wielu graczy. Postać, która miała być trudna do opanowania, ostatecznie okazała się zdecydowanie zbyt silna i wcale nie taka skomplikowana..

Po licznych osłabieniach i poprawkach, które znacząco wpłynęły na pozycję bohatera, ten stał się zapomniany i dziś nie gram nim już praktycznie nikt.  Dalej jednak potrafi szokować tym, co jest w stanie zrobić na Summoner’s Rift.

Niesamowity pentakill Apheliosa

Użytkownik Reddita o nicku Keito1000 podzielił się klipem, w którym w pojedynkę radzi sobie ze wszystkimi przeciwnikami. Co więcej, build użyty przez gracza, nie był tym, czego można byłoby się spodziewać. Poinformował on, że grę rozpoczął na górnej alei, a jego przedmioty były przystosowane do grania właśnie na tej pozycji.

Z tego powodu na klipie wśród itemów można zobaczyć między innymi Plated Steelcaps czy niedawno dodanego Hullbreakera.

Aphelios na topie zyskuje na popularności i mimo że druzgocąca większość graczy dalej wybiera go na dolną aleję, statystyki pokazują również, że w przypadku topa nie są to tylko pojedyncze rozgrywki.

Mitycznym przedmiotem, na który decydują się gracze praktycznie zawsze jest Immortal Shieldbow. Następnie budowane są buty, którymi w większości przypadków są Plated Steelcaps, znane również jako Ninja Tabi, a następnie Hullbreaker. Czwartym itemem może być Bloodthirster, a piątym Death’s Dance.

Najczęściej wybierane runy to Press the Attack, Triumph, Legend: Bloodline oraz Coup de Grace. W drugim drzewku można znaleźć Nimbus Cloak i Gathering Storm.

Build jest na ten moment niszowy, jednak zyskuje on na popularności. Całkiem prawdopodobne jest to, że gracze wkrótce będą widywali Apheliosa na topie coraz częściej.