w

Dlaczego Riven z LoLa dostanie buffy w patchu 11.22? Chodzi o ten przedmiot

Twórcy wyjaśnili, dlaczego zdecydowali się wzmocnić Riven w nadchodzącej aktualizacji.


Zaledwie dwa dni temu Riot opublikował wcześniejszą listę bohaterów, którzy otrzymają buffy lub nerfy w najbliższym patchu. Niedługo po ujawnieniu planów na aktualizację gracze zaczęli komentować decyzję twórców.

Jeden z Rioterów wyjaśnił, dlaczego pewne postacie znalazły się na liście wzmocnień, ale według społeczności nie jest to prawdziwy powód i chodzi jedynie o większy zysk.

Zapowiedziane buffy Riven

We wcześniejszym opisie aktualizacji można przeczytać, że Riven zostanie wzmocniona, a buffy trafią w jej W i E. Zapowiedziane zmiany prezentują się następująco:

 • Riven
  • Ki Burst (W)
   • Obrażenia zwiększone z 55/85/115/145/175 do 65/95/125/155/185
  • Valor (E)
   • Przelicznik tarczy zwiększony z 100% do 120%

Więcej o wzmocnieniach i osłabieniach innych bohaterów, które trafią do gry w patchu 11.22, można przeczytać tutaj: Wcześniejszy opis patcha 11.22 League of Legends. Szczegółowe nerfy, buffy postaci i przedmiotów.

Riot Phlox, który opublikował przedstawioną niżej listę buffów i nerfów, ujawnił, co kierowało Riotem przy wyborze championów, którzy otrzymają buffy. 

Twórcy uznali, że ostatnie osłabienia Goredrinkera są nieco przesadzone, więc chcą przywrócić mu odrobinę więcej mocy. Co więcej, zdaniem Riotu nerfy itemu źle odbiły się na Riven i czerwonym Kaynie, dlatego m.in. ci bohaterowie pojawili się na liście przyszłych wzmocnień.

Jak obecnie radzi sobie Riven?

Według strony lolalytics.com sytuacja bohaterki nie wygląda najlepiej. Obecnie znajduje się ona w tierze C+ i wygrywa 48,28% gier. Jej pick rate wynosi 5.12%. Według zgromadzonych przez stronę informacji procent zwycięstw gwałtownie spadł od 20 października. To właśnie tego dnia na serwery wszedł nowy patch, który wprowadził spore zmiany Goredrinkera.

Co o tym wszystkim uważają gracze LoLa? Część z nich stwierdziła, że Riot jest niesprawiedliwy. Jeden z fanów napisał post, w którym narzekał na decyzje twórców. Jego zdaniem ci interesują się Riven znacznie bardziej niż innymi bohaterami, którzy potrzebują buffów, ponieważ ucierpieli od niedawnych zmian itemów i run.

Riven ma zostać wzmocniona, ponieważ „osłabienie Goredrinkera uderza ją zaskakująco mocno”. A co z Aatroxem, który znajdował się w całkiem przyzwoitym miejscu, ale został dosłownie wypatroszony zarówno przez zmiany Goredrinkera, jak i Conquerora?

Gracz dodał, że Riot skupił się na wspomnianej bohaterce naprawdę szybko, ponieważ skiny do niej zapewne sprzedają się o wiele lepiej, niż te do Aatroxa.

Inni komentujący również narzekali i wyśmiewali buffy Riven, potwierdzając, że zapewne chodzi o większą sprzedaż skórek.

Pozostaje czekać na aktualizację 11.22 i wtedy zobaczyć, jak zapowiedziane wzmocnienia wpłyną na bohaterkę tego artykułu.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends