w

Dlaczego tak dużo osób woli grać ARAMy w League of Legends, niż same rankedy?

Co gracze uważają o ARAMie? Jednym z popularniejszych trybów League of Legends?


W League of Legends można grać na wiele sposobów. Różnorodne tryby gry i klasy postaci sprawiły, że gra nie nudzi graczy nawet po paru latach ciągłego grania. Tym razem jednak użytkownicy poruszyli temat jednego z najbardziej charakterystycznych trybów gry, jakim zdecydowanie jest ARAM.

ARAM – Skąd się wziął i jak popularny jest aktualnie?

Rozgrywka ARAMa polega na wybraniu graczom przez system losowych bohaterów, a następnie wszyscy wybierają się na jedyną dostępną aleję, gdzie oba zespoły walczą ze sobą w grupie już od samego początku gry. Zapewne nie każdy wie, że tryb ten narodził się z pomysłu graczy, którzy tworzyli własne gry customowe z umownymi zasadami bardzo przypominającymi te ARAMowe (gracz nie wybierał bohatera, więc system przydzielał mu losowego z posiadanych, a następnie wszyscy wybierali się na mida), na co wskazuje nazwa trybu – All Random All Mid.

Tryb stanowił swoistą odskocznię od ciągłej wspinaczki rankingowej na Summoner’s Rift i sukcesywnie przez wszystkie lata gromadził swoich fanów.

ZOBACZ – 19-letnia cosplayerka i jej niesamowite cosplaye ze świata LoLa tworzone już od kilku lat

Wielu graczy jest zmęczona grami rankingowymi, które potrafią przysporzyć więcej stresu od rozrywki, na co jeden z użytkowników odpowiedział słowami:

Jeśli gra nie jest dla Ciebie zabawą, uwaga kontrowersyjna opinia, uważam, że nie powinieneś w nią grać…

Komentujący podkreślają, że tym, za co lubią ARAMy, jest spokojna atmosfera i brak nacisku od strony sojuszników.

Gram wyłącznie ARAMy (w tym momencie nieco ponad 3 tysiące gier – posiadam wszystkich bohaterów), ponieważ z mojego doświadczenia wynika, że gracze są dużo bardziej zrelaksowani i nie biorą gry na poważnie. Ponadto nie ma fazy liniowej, co oznacza, że natychmiastowo dzieje się akcja. I bądźmy szczerzy. Najbardziej satysfakcjonującą rzeczą w LoLu jest pokonywanie przeciwnych bohaterów, co na ARAMach zdarza się nadzwyczaj często. Z aktualnym systemem rerolli praktycznie zawsze ma się bohatera, którego albo się lubi, albo jest użyteczny w danej drużynie.

Brak cierpliwości i nerwów do gry na Summoner’s Rift nie jest czymś rzadko spotykanym. Większość graczy, która brała udział w dyskusji, przyznała rację, że ARAMy są przyjemniejszym trybem gry.

ZOBACZ – Nowe ikony przedmiotów Wild Rift trafią do League of Legends? Jak mogą wyglądać

Ile gier tak naprawdę rozegrali gracze na Howling Abyss w stosunku do standardowej mapy League of Legends? W aktualizacji 10.14 gracze rozegrali blisko 42 milionów ARAMów, gdzie rozgrywek rankingowych około 67. Nawet biorąc pod uwagę fakt, że rozgrywki są krótsze, to liczba gier rzędu 42 milionów dalej jest imponująca. Należy pamiętać, że początkowo był to tryb wymyślony przez graczy, a następnie po dodaniu go przez twórców, miał stanowić jedynie odskocznię.

ARAM is actually a good gamemode and quite funny and enjoyable!
byu/CanutoZach inleagueoflegends

Słowem podsumowania można wspomnieć jedynie o tym, że wielu graczy dalej lekceważy omawiany tryb i uważa, że nie jest on wcale potrzebny w League of Legends. Ilość rozegranych gier może być dowodem, że niekoniecznie jest to prawdą.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends