w

Dlaczego ten przedmiot w LoLu może być dominujący po aktualizacji 1.15?

Czy buffy Stridebreakera wyprą osłabionego niedawno Goredrinkera?


Mityczne przedmioty, które zostały dodane w aktualizacji 10.23, wprowadziły we wszystkich rolach sporo różnorodności. Meta kompletnie się zmieniła i zapomniani bohaterowie tacy jak Udyr stali się jednymi z najlepszych wyborów w całym League of Legends.

Goredrinker był zdecydowanie najczęściej wybieranym przedmiotem dla bruiserów, ale jego ostatnie osłabienia i prostszy dostęp do głębokich ran sprawiają, że gracze poszukują innych opcji. Ostatnie buffy Stridebreakera sprawiają, że będzie dobrym kandydatem do zajęcia miejsca Goredrinkera.

Jakie są zalety Stridebreakera?

Meta, w której Galeforce jest niezmiernie popularny wśród naprawdę wielu bohaterów nie sprzyja niemobilnym juggernautom. Stridebreaker jest w stanie zwiększyć ich mobilność, a jego połączenie z przedmiotami budowanymi z Winged Moonplate’u, jak na przykład Dead Man’s Plate czy Force of Nature mogą pomóc w zbliżeniu się do strzelców.

Mimo że siła spowolnienia oraz obrażenia zostały nieco zmniejszone, poprawiony zasięg jest bardziej niż wystarczającą rekompensatą. Dzięki niemu Darius łącząc aktywowaną zdolność itemu ze swoim E może dosięgnąć przeciwnego bohatera oddalonego o 840 jednostek.

ZOBACZ – Gracze twierdzą, że Lillia to jedna z najbardziej udanych bohaterek wydanych przez Riot

Po zakupie Stridebreakera i wykorzystaniu jego power spike’u uniwersalnym wyborem będą przedmioty zwiększające przeżywalność i mobilność budowane z Winged Moonplate’u lub bardziej ofensywne przedmioty, jak na przykład Sterak’s Gate czy Black Cleaver, który również otrzyma wzmocnienia w nadchodzącej aktualizacji 11.5.

Wszystkim zapowiedzianym zmianom na kolejny patch można przyjrzeć się w innym artykule (Buffy i nerfy na patch 11.5 z League of Legends – szczegółowy opis aktualizacji). Na serwery live trafi on już 3 marca.