w

Gracze twierdzą, że Lillia to jedna z najbardziej udanych bohaterek wydanych przez Riot

Fani Lillii wyjaśniają, dlaczego jest to niesamowicie udana postać.


W League of Legends jest wielu różnorodnych bohaterów. Bohaterowie różnią się stylem rozgrywki, umiejętnościami, rodzajem zadawanych obrażeń czy po prostu charakterem i historią, która nierzadko jest naprawdę rozbudowana.

Nie zawsze jest jednak tak, że nowa postać jest chwalona przez społeczność. Opinie bywają naprawdę różne. Czasem bohater przechodzi bez większego echa i szybko część osób zapomina o jego istnieniu. Są też sytuacje, że nowa postać wzbudza wiele skrajnych emocji i szybko zyskuje spore grono przeciwników, którzy najchętniej usunęliby ją z gry. Tak było w przypadku Seraphine czy Yuumi, które do dziś są krytykowane przez niemałą grupę graczy.

Są też postacie, które według społeczności są po prostu sympatyczne i sprawiają dużo radości w czasie gry. Jedną z nich jest Lillia. Dlaczego?

Lillia najlepszą postacią ostatnich lat?

W internecie o Lillii mówiło się dość sporo, szczególnie w kontekście jej balansu, który jak się okazuje – wypadł twórcom naprawdę dobrze. Jednak tym razem nie chodzi o to, czy bohaterka jest dobrze wyważona pod względem rozgrywki – to znaczy czy potrzebuje nerfów lub buffów.

Gracze poruszyli temat tego, że Lillia jest po prostu postacią, która daje dużo satysfakcji, a jednocześnie nie jest zbyt udziwniona czy przesadnie prosta.

Jeden z fanów bohaterki – DeadNames – rzucił śmiałą teorię, w której twierdzi, że wspomniana postać jest najbardziej udanym championem wydanym przez ostatnie 2 lata.

Wśród 15 ostatnio wydanych bohaterów projekt Lillii jest jednym z najlepszych i najbardziej wyjątkowych, które stworzył Riot. Jej zestaw umiejętności jest prosty, ale nie banalny, a skille nie wymagają przy tym kilku akapitów tekstu, by wyjaśnić, o co w nich chodzi.

ZOBACZ – Riot szczegółowo o przedmiotach mitycznych. Który wybierany jest najczęściej i przez kogo?

Dla kontrastu podał przykład Samiry, której umiejętności wymagały sporego rozpisania, co też stało się obiektem żartów wśród niektórych fanów LoLa. Zdaniem gracza Riot niepotrzebnie stara się na siłę udziwniać championów przez wprowadzanie skomplikowanych mechanik i dodatkowych aspektów w ich zestawie skilli. Tutaj przykładem również jest Samira i motyw podbijania stylu.

Oczywiście są gracze, którzy lubią wymagające i skomplikowane umiejętności, ale według autora wątku mocną stroną Lillii jest jej prostota.

Pomimo swojego dość prostego zestawu skilli, bohaterka zostawia dużo miejsca na pokaz umiejętności gracza. Kiepska Lillia nigdy nie osiągnie tego, co ta prowadzona przez dobrego gracza. Dodatkowo nigdy nie czujesz, że ta postać jest zbyt silna i daje ci darmową wygraną. Bohaterka nagradza Cię za dobre pozycjonowanie się i znajomość gry.

Autor wspomniał też o innych klasach, które jego zdaniem często polegają na tym samym, choć posiadają wielu względnie różnorodnych bohaterów.

ZOBACZ – Riot pracuje nad drobnym błędem sklepu w League of Legends. O co dokładnie chodzi?

Tu warto wspomnieć, co o Lillii mówił sam Riot. Twórcy zaznaczali jakiś czas temu, że od początku chcieli stworzyć bohaterkę, której skille byłyby przyjemne, a gameplay sprawiał dużo satysfakcji.

Upewniliśmy się, że jej zestaw umiejętności jest przyjemny i ma wyraźne zarówno silne strony (prędkość poruszania się, nieuchronne obrażenia, potrójne obrażenia z W i nieskończony zasięg z E i R), jak i te słabe (bycie squishy, niska bazowa prędkość poruszania się, powolne umiejętności), co sprawia, że gracz ma wrażenie, że jest niesamowicie silny, a przeciwnicy nie czują się tym przytłoczeni i znają czułe punkty bohaterki.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends