w

Dlaczego to właśnie Azir jest aktualnie jednym z najsłabszych bohaterów LoLa?

Nerfy z patcha 11.1 niebezpośrednio dotknęły Azira. Postać jest w naprawdę kiepskim stanie.


Mimo że Azir nigdy nie był bohaterem, który cieszył się popularnością na niższych szczeblach rankingowych, to jednak przeważnie radził sobie bardzo dobrze w rękach profesjonalistów.

Głownie za sprawą tego, jak dużych umiejętności ten champion od gracza wymaga. Mimo tego tak niskie win ratio nie jest czymś, co powinno mieć miejsce. Co może je powodować?

Azir jednym z najsłabszych bohaterów

W aktualizacji 11.1 bohater otrzymał nieznaczne osłabienie jego bazowego pancerza z 19,04 do 19. Nie to jednak jest przyczyną jego niskiego win ratio. Champion nie otrzymał bezpośrednich nerfów, jednak dotknęły one jednego z przedmiotów – Łzy Bogini, która jest dla niego naprawdę istotna.

Niezbędnym dla Azira itemem od zawsze był Nashor’s Tooth, który pozwala mu w odpowiedni sposób zadawać obrażenia. Aby móc swobodnie używać umiejętności potrzebuje też many, a Łza Bogini była naprawdę dobrym i tanim rozwiązaniem.

ZOBACZ – Aktualizacja 11.2 w LoLu. Opis zmian przedmiotów oraz lista bohaterów. Nerfy i bufy

Od aktualizacji 11.1 nie jest to jednak możliwe z powodu osłabień wspomnianego przedmiotu. Nie dostaje on już stacków za podstawowe ataki żołnierzy, a mimo to dalej jest w stanie aktywować runy takie jak Arcane Comet, Manaflow Band czy Lethal Tempo.

Build, który rozwiązywał problemy bohatera z maną, został wyeliminowany przez powyższy problem. W rezultacie słaba już postać stała się jeszcze słabsza i aktualnie nie radzi sobie z innymi pojawiającymi się na midzie.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends