w

Dlaczego to właśnie Dr. Mundo został wybrany na następny rework w League of Legends?

Riot wyjaśnia, dlaczego to Mundo jako następny dostanie aktualizację.


Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że Riot planuje przeróbkę znanego wszystkim Doktora z górnej alei. Gracze zastanawiają się jednak, dlaczego to właśnie on, a nie kompletnie zapomniany Skarner, czy przestarzały Udyr. Co na to deweloper?

Pełny rework Mundo

Ponad rok temu twórcy League of Legends wypuścili ankietę, w której w szranki stanęło 5 postaci.

  • Shyvana
  • Fiddlesticks
  • Nocturne
  • Dr. Mundo
  • Volibear

Do tej pory pełną aktualizację otrzymał już Fiddlesticks i niedawno Volibear, a tydzień temu ogłoszono prace nad Dr.Mundo. Dlaczego to właśnie na niego padło?

ZOBACZ – Riot potwierdza, że karty Legends of Runeterra będą nowymi bohaterami w League of Legends

Według jednego z pracowników potrzebowali oni postaci, która wymaga przeróbki, ale i tym samym nie jest dżunglerem. Jeżeli spojrzymy na listę bohaterów z ankiety, zauważymy, że jedynym, będącym głównie na TOPa, jest Dr. Mundo. Dlatego Shyvana, Skarner, Udyr i Nocturne zostali zdyskwalifikowani.

Właśnie skończyliśmy dwóch dżunglerów – Volibeara i Fiddlesticksa i chcieliśmy zrobić VGU na innej klasie (Top lane), aby zwiększyć różnorodność ról w naszej kolejce VGU.  W ankiecie dotyczącej VGU wspomniałem, że nie do końca będziemy brać bohaterów w kolejności od największej ilości głosów.

Co ciekawe w późniejszym komentarzu Rioter dodał, że nie planują zwiększenia popularności Doktora, lecz celują w pogłębienie jego mechaniki. Oznacza to, że pozostanie on dalej niszową postacią, ale gra nim będzie sprawiała większą przyjemność, gdyż gameplay zostanie rozbudowany.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends