w

Dlaczego to właśnie Graves może być gwiazdą środkowej alei w LoLu? Zawodnicy PRO go uwielbiają

Zawodowi gracze ćwiczą Gravesa na środkowej alei. Dlaczego bohater ma szanse na tej pozycji?


Graves to jedna z bardziej unikatowych postaci ze względu na swoją mechanikę podstawowych ataków. Rework Gravesa, który wprowadził wspomniane auto ataki, miał miejsce już sporo czasu temu i od tego momentu bohater był wybierany praktycznie tylko w jungli.

W ostatnim czasie można jednak zaobserwować trend Gravesa na środkowej alei. Zwłaszcza w profesjonalnych rozgrywkach.

Graves na midzie

W League of Legends i generalnie w e-sporcie można czasami usłyszeć o czymś takim jak pocket pick. Termin ten odnosi się przeważnie do niestandardowych championów, których decydują się wybrać poszczególne teamy, aby zaskoczyć przeciwników i zwyciężyć. Jako przykład można podać Pyke’a na topie wybranego podczas rozgrywek MSI 2019 przez G2 czy Shena w jungli wybranego przez SofM na Worldsach 2020.

Gracze zauważyli, że zawodnicy środkowej alei zespołów FunPlus Phoenix (Doinb) oraz Royal Never Give Up (Cryin oraz Yuekai) coraz częściej wybierają Gravesa. Champion ma spory potencjał na push już od pierwszych poziomów ze względu na zdolność pasywną oraz Q – End of the Line. Pozwala to na szybkie przejęcie inicjatywy, a następnie zwardowanie obszaru dookoła rzeki, co pozwoli na zebranie dodatkowych informacji.

FPX Doinb

Wiedza dotycząca pozycji przeciwnego junglera jest szczególnie cenna w profesjonalnym środowisku. Graves może również skutecznie pomóc w walce o kraba, który we wczesnych fazach rozgrywki jest w stanie sporo zmienić.

Kolejnym powodem, dzięki któremu Graves zaczął pojawiać się na midzie, jest to, że w ostatnich rozgrywkach LPL 2021 magowie zaczęli pojawiać się na dolnej alei. Zespoły decydują się na Syndrę oraz Ziggsa jako carry ze względu na ich dobry DPS oraz to, jak bezpieczną pozycję mogą przyjąć te postacie. Fizyczne obrażenia strzelca na midzie idealnie balansują magiczne z bota.

RNG Yuekai

FunPlus Phoenix oraz Royal Never Give Up są postrzegani jako dwa najlepiej rokujące zespoły w letnich mistrzostwach LPL 2021. Trening jest niewątpliwie głównym priorytetem obu drużyn, ponieważ play-offy zbliżają się do najbardziej intensywnej fazy. Wysoce prawdopodobne jest to, że midlanerzy zespołów ćwiczyli grę Gravesem, aby przygotować się do konkretnej strategii opierającej się na championie lub w jakimś stopniu wykorzystującej jego fizyczne obrażenia na środkowej alei.

Biorąc pod uwagę to, że zespoły ćwiczą grę omawianym championem, niemalże pewne jest to, że pojawi się on w tegorocznych rozgrywkach LPL.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends