w

Dlaczego to żona Viego prawdopodobnie będzie jedną z przyszłych postaci w LoLu?

Co wiadomo o żonie najnowszego bohatera?


Zaledwie wczoraj ujawniono umiejętności oraz wygląd nowego bohatera. Z racji, że jego postać już wcześniej widniała w League of Legends, nie jest to kolejna zwyczajna premiera. Dookoła Viego obraca się fabuła gry Ruined King, a twórcy już teraz poinformowali, że troje przyszłych postaci również będzie z nim powiązanych. W tym momencie zrodziła się teoria, jakoby żona bohatera miała być jedną z nich. Co może o tym świadczyć?

Isolde – żona Viego

O tym, że Isolde będzie jedną z przyszłych bohaterek, może świadczyć kilka rzeczy. Riot zdawał się puszczać oczko do społeczności zarówno w materiałach omawiających plany twórców na grę, jak i w animowanym filmie przedstawiającym bohaterów LoLa.

W cinematicu można zobaczyć między innymi zmagania Senny i Luciana, którzy walczą z Viego i jego armią. Ten zaś stara się odzyskać duszę swojej ukochanej.

Przetrwałem własną śmierć i zrujnowanie, aby wrócić do niej. Oddaj moją królową. Ona jest moim światem.

W biografii bohatera można więcej przeczytać o postaci jego żony.

Nie okazywał zainteresowania swoim stanowiskiem, dopóki nie spotkał biednej krawcowej, Isolde. Tak bardzo spodobała mu się jej uroda, że młody król się oświadczył. Tak oto jeden z najpotężniejszych władców tego czasu ożenił się z chłopską dziewczyną.

Zabójcza Czarna Mgła wylewa się swobodnie ze złamanego serca Viego, wyrywając życie ze wszystkiego, czego dotknie, a on wykorzystuje Mgłę do przeczesywania świata, aby w jakiś sposób przywrócić Isolde do jego boku.

W angielskiej zapowiedzi kolejnych bohaterów wydawanych w tym roku można było znaleźć wiele odniesień do Isolde. Reav3 wspomina o postaci przeznaczonej na górną aleję, prawdopodobnie nieprzypadkowo używając słów „tailor made”.

Idąc dalej, mówi o zwiększeniu różnorodności na górnej alei poprzez projektowanie wojowników korzystających z mocy umiejętności. Ponownie nie używa przypadkowych słów, mówiąc „snipping a bigger space…”, jednocześnie wykonując gest sugerujący użycie nożyc. Mówiąc o przygotowaniu kolejnego bohatera powiązanego z zrujnowanym królem używa stwierdzenia „we began to sew together…”.

Wszystkie kwestie, które można było usłyszeć z ust Riotera niezaprzeczalnie nawiązują do profesji ukochanej Viego. Tailor to po prostu krawiec, snipping – przycinać, a sew – szyć. Dodatkowo w materiale pojawiła się naprawdę sugestywna grafika.

Broszka ma na sobie metalowy symbol podobny do tego, który Viego nosi na swoim pierścieniu oraz mieczu.

Ale komu ten bohater ma być lojalny – Viego? Czy może Sennie i Lucianowi w walce o nadzieję?

Powyższe słowa Riotera można zrozumieć po obejrzeniu najnowszego cinematicu. W świecie Runeterry panuje teraz konflikt pomiędzy siłami Viego i wszystkim, co stanie mu na drodze. Championi ze wszystkich krain będą musieli się im przeciwstawić, jeśli chcą żyć w świecie, jaki dotychczas znali. Zdanie projektanta sugeruje, że zrujnowany król mógłby mieć swojego sojusznika, a to zaś jeszcze bardziej podpiera teorię mówiącą o jego żonie trafiającej do gry. Jest to z kolei prawie pewne, jeśli połączy się powyższe symbole.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends