Dlaczego Tryndamere z LoLa powinien dostać rework? Gracze uważają, że jest toksyczny

League of Legends

Reklama

Społeczność uważa, że Tryndamere wymaga przerobienia i odświeżenia przez Riot.

Reklama


Tryndamere to naprawdę stary champion, który dołączył na Summoner’s Rift ponad 12 lat temu, dokładnie 1 maja 2009 roku. Dziś jest postacią bardzo dobrze kojarzoną przez wielu graczy oraz ma wielu oddanych fanów, nawet jeśli jego mechanika nie jest szczególnie skomplikowana czy widowiskowa.

Część graczy uważa, że niektóre z umiejętności bohatera powinny zostać zmienione, ponieważ są po prostu toksyczne dla gry – okropnie gra się przeciwko nim, co wywołuje frustrację. Niektórzy dziwią się, że postać tak przestarzała wciąż nie znalazła się na liście reworków. Co dokładnie nie podoba się graczom?

Dziwny błąd sprawia, że gracze LoLa muszą wybrać Smite’a przed rozpoczęciem gry

Rework Tryndamere’a

Ze wszystkich umiejętności bohatera największe kontrowersje zawsze zbudzała jego superumiejętność. Nie trzeba jej tak naprawdę nikomu przedstawiać, choć ze względu na nowych graczy warto przypomnieć, na czym polega:

Reklama

Niezmordowany Szał
Tryndamere staje się na 5 sek. nieśmiertelny, nie dając sprowadzić się poniżej określonej wartości pkt. życia i zyskując pewną wartość pkt. Furii.

Jeden z graczy napisał:

Jego superumiejętność jest z natury toksyczna i sprawia, że ta postać nigdy nie będzie dobra jako champion.

W jaki sposób ten bohater ucieka przed reworkiem? Moim zdaniem jego zestaw umiejętności jest w rzeczywistości gorszy niż nawet Udyr czy Mundo i nie ma dla mnie wątpliwości, że Shyvana i Quinn mają dużo zdrowszy skillset niż on (nawet jeśli one też ostatecznie potrzebują odświeżenia).

Wielu graczy narzeka, że Tryndamere jest po prosty zbyt silny przy tym, jak mało wkładu potrzebuje – potrafi skutecznie irytować przeciwnika, osłabiać go i spowalniać, a gdy sytuacja tego potrzebuje, to goni wroga lub ucieka przed nim dzięki swojemu E.

Czarę goryczy przelewa niezwykle denerwujący ult, który po prostu sprawia, że postać jest nieśmiertelna aż przez 5 sekund – dzięki temu gra wybacza graczowi wiele popełnionych przez niego błędów.

Społeczność narzeka także na model bohatera i jego grafiki. Jeden z nich nie pozostawił na Tryndamerze suchej nitki, porównując go do pewnej nieprzyjemnej wizualnie rzeczy:

Nie tylko rozgrywka potrzebuje pełnego reworka, ponieważ jego model, a zwłaszcza animacje, wyglądają jak psie odchody w porównaniu do bohaterów wydawanych w obecnych czasach.

Nie da się ukryć, że bohater mocno się zestarzał. Więc dlaczego Riot wciąż nie chce go zreworkować? Odpowiedział na to jeden z komentujących, co wydaje się całkiem trafnym spostrzeżeniem:

Tryndamere ucieka przed reworkiem z tego samego powodu, z którego robi to Master Yi: ludzie lubią nim grać i mają z tego prawdziwą frajdę. Przestarzały zestaw umiejętności to powód, aby przerobić bohatera. Zazwyczaj wymagane są również inne powody, takie jak to, że rozgrywka nie odzwierciedla charakteru bohatera lub po prostu nikt nie chce nim grać. 

Pomimo tego wielu graczy uważa, że w przyszłości lub nawet w niedalekim czasie doczekają się reworku bohatera, który zwyczajnie na to zasługuje.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej