Dlaczego wszystkie nowe skórki w League of Legends wypuszczane są teraz jako linie?

League of Legends

Reklama

Riot informuje, dlaczego w League of Legends pojawiają się w większości skiny należące do jakichś serii.

Reklama


Skórki w League of Legends są już kluczowym elementem gry i rozgrywki. Do gry regularnie trafiają nowe wydarzenia oferujące nową zawartość, a skiny są zaledwie jednym z kilku elementów.

Gracze w pewnym momencie zaczęli zastanawiać się, dlaczego do gry nie trafiają już pojedyncze skiny niedzielące żadnego motywu. Riot postanowił odpowiedzieć na to pytanie w jednym ze swoich wpisów.

Dlaczego pojedyncze skiny są tak rzadkie?

Riot Eggo McLego w swojej wypowiedzi odnosi się do Duchowego Rozkwitu, który był niesamowicie popularnym wydarzeniem. Zwraca również uwagę na to, że wydanie skórki to nie tylko zaprojektowanie jej modelu oraz grafiki.

Reklama

Mamy szereg powodów, dla których wypuszczamy więcej skórek jako kolekcje w obrębie jednego motywu. Przede wszystkim poświęcamy więcej uwagi budowaniu świata i wizualnemu opracowywaniu naszych motywów. Duchowy Rozkwit jest tego wspaniałym przykładem. Przez pewien czas pracujemy nad motywem, wkładamy wiele wysiłku w zaprojektowanie podstawy kreatywnej, a potem tworzymy więcej niż tylko parę skórek, aby w momencie pierwszego opublikowania dany motyw był w wystarczającym stopniu wykorzystany. Skupienie się na większych „partiach” czy też na większej liczbie skórek w obrębie danego motywu daje nam też więcej możliwości na wprowadzenie mniej popularnych bohaterów do dużych lub nowych motywów. Świetnym przykładem jest tutaj Kindred Duchowego Rozkwitu.

Nie zwalnia nas to z tworzenia pojedynczych skórek. Czasami zdarzają się bohaterowie wyraźnie nie pasujący do opracowywanych przez nas motywów, więc będziemy uważać na okazje do wypuszczania tych pojedynczych skórek, które naszym zdaniem podpasują graczom.

Widać, że Riotowi to bardzo pasuje i raczej nie będzie zmieniał swojego podejścia do tworzenia całych linii, a nie pojedynczych skinów. Potwierdza to między innymi chęć tworzenia ankiet, w których graczy mogą głosować na tę linię, która ma się pojawić jako następna.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej