w

Przesadzony buff Shyvany w LoLu zniszczy postać? Może osiągnąć 100% Ban Rate

Reklama

Ogromny buff Shyvany, który może uczynić z niej postać niemożliwą do wybrania.

Reklama

Niedawno opublikowano zmiany w nadchodzącej aktualizacji 11.3. Riot Games postanowiło zbalansować w niej nie tylko przedmioty, ale również wielu bohaterów.

Między innymi buffa dostanie Shyvana, która według graczy będzie najsilniejszą postacią w LoLu. Oznacza to, że albo zostanie wybrana, albo będzie musiała zostać zbanowana.

Przesadzony buff Shyvany?

W najnowszym opisie patcha 11.3, który na oficjalnych serwerach pojawi się 3 lutego, Rioter Mark Yetter zdradził informację, że Shyvana dostanie potężnego buffa. Między innymi zostanie wzmocnione jej Q, które do tej pory nie miało przeliczników pod AP oraz W, które będzie zwiększać prędkość ruchu w zależności od posiadanego AP.

    • Q:
      • Przeliczniki od AP: 0 >>> 40%
    • W:
      • Bonus do prędkości ruchu zależy od AP: 0 >>> 8% za każde 100 AP

ZOBACZ – Szczegółowy opis patcha 11.3 w LoLu. Nerfy i buffy wielu przedmiotów oraz bohaterów

Oznacza to, że mając 300 AP, Shyvana będzie w stanie otrzymać 24% dodatkowej prędkości ruchu, co da większy bonus niż Youmuu’s Ghostblade, który oferuje tylko 20%. Do tej pory postać bazowała tylko na smoczej formie i wzmocnionym przez nią E, dzięki kolejnej umiejętności, która zadaje obrażenia oraz przyśpieszeniu z W, Półsmok będzie również silny bez niej.

Na ten moment Shyvana wygrywa średnio 49.86% meczów powyżej platyny. Jej Pick Rate oscyluje na poziomie 1.33%, a Ban Rate wynosi zaledwie 0.12%. Gracze jednak szacują, że to się drastycznie zmieni, a ilość wygrywanych gier mocno podskoczy.

Warto zwrócić uwagę, że buffa otrzymała również Riven, której zmniejszono czas odnowienia E, Jinx na zasięg rakiet z Q oraz dodano 10% przeliczników pod AD Ezrealowi na Q. Vladimirowi natomiast zmniejszono czas odnowienia superumiejętności na pierwszych dwóch poziomach.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends