w

Długo wyczekiwane zmiany Gangplanka wkrótce trafią na serwery LoLa. Kiedy można się ich spodziewać?

Riot Games

Riot chce zmienić Gangplanka. Wiadomo już, kiedy powinien trafić na oficjalne serwery.


Gracze Postrachu Siedmiu Mórz od wielu tygodni wyczekiwali zmian swojej ulubionej postaci. Teraz nareszcie wiadomo, że trafił do “dzienniczka deweloperów” i faktycznie się nim zajmują.

Wiemy już nawet, kiedy trafi na oficjalne serwery. Nie będzie to najbliższa aktualizacja 12.12, a następna. Według zapowiedzi odmieniony Gangplank ma trafić do gry w środę 13 lipca, w patchu 12.13.

Nadchodzące zmiany Gangplanka

Od jakiegoś już czasu gracze League of Legends zwracają uwagę na mały problem z Gankplankiem. Degustator pomarańczy nie radzi sobie obecnie najlepiej. Średnio wygrywa 47% gier na wszystkich alejach. Dodatkowo jego build pod maksymalizację obrażeń z beczek nie do końca sprawdza się w niższych dywizjach. Gracze nie są w stanie go dobrze opanować, przez co odnoszą zwycięstwo tylko w 45% meczów, w porównaniu do 50% w high elo.

Bohater potrzebuje więc zmian, które właśnie zostały oficjalnie potwierdzone przez jednego z pracowników. W temacie wypowiedział się Matt Leung-Harrison. Nie zdradził niestety wielu konkretów, ale potwierdził, że wydany zostanie prawdopodobnie w patchu 12.13, czyli w środę 13 lipca.

Zamierzamy wrzucić GPka w patch 12.13. Uważamy, że znaleźliśmy kierunek, ale potrzebujemy nieco czasu, aby to potwierdzić.

Warto zwrócić uwagę również na wpis z początku czerwca. Ten sam pracownik wspomniał, że chcą skupić się na buildzie pod kryta, który nie będzie obrażeniami.

Na ten moment nie wiadomo, co to oznacza. Mainy GPka stwierdzili, że twórcy mogą chcieć usunąć obrażenia krytyczne z beczek, aby przesunąć je na resztę jego zestawu umiejętności. Na ten moment nie jest to jednak potwierdzone i graczom pozostaje czekać na kolejne ujawnienie informacji.