w

Do LoLa powróci mechanika, którą chwilę temu usunięto. Riot ugiął się pod naporem graczy

Twórcy testują Caitlyn na PBE. Czy jej charakterystyczne resety powrócą?


W aktualnej aktualizacji – patch 11.23 – do gry trafił wyczekiwany przez fanów rework wizualny Caitlyn. O tego typu odświeżenie fani prosili od dawna, a pierwsze większe wzmianki na ten temat pojawiły się po premierze jednego z cinematiców – Warriors z 2020 roku. Tam postać wystąpiła w nowej odsłonie, co bardzo spodobało się większości społeczności.

Na spełnienie marzeń fanów trzeba było poczekać około 2 lat, ale na szczęście rework wizualny w końcu pojawił się na serwerach. Gracze byli zachwyceni – bohaterka otrzymała zupełnie nowy model, który jest o wiele lepszy od poprzedniego. Odświeżono też splash arty jej starych skórek, przez co te otrzymały nowe życie.

Niestety nie wszystko poszło tak, jak chcieli tego miłośnicy postaci. Caitlyn po ponad 11 latach od pojawienia się na Summoner’s Rift straciła to, co było u niej najbardziej charakterystyczne – resety. Tego typu zmiana wywołała burzę w społeczności LoLa, dlatego Riot postanowił odnieść się do całej sprawy. Czy znana mechanika powróci do gry?

Resety u nowej Caitlyn

Anulowanie animacji u bohaterki z Piltover to coś, co od zawsze odróżniało zaawansowanych graczy od tych, którzy grali nią pierwszy raz lub dopiero poznawali jej mechaniki. Osoby, które świetnie opanowały mocne i słabe strony postaci, potrafiły świetnie resetować jej ataki, co w efekcie pozwalało na zadanie ogromnych obrażeń w krótkim czasie.

Podczas prac nad aktualizacją wizualną, Riot analizował mechaniki bohaterki i zespół uznał, że resety zostaną usunięte. Gdy informacja obiegła internet, jeden z twórców odniósł się do sprawy, pisząc:

Mogę powiedzieć krótko: tak, te resety zniknęły i nie planujemy ich powrotu. 

Fani nie ukrywali oburzenia i zarzucali twórcom, że ci nie są sprawiedliwi, ponieważ zgodnie z wieloma zapewnieniami, rework wizualny nie powinien wpływać na rozgrywkę, a jedynie poprawiać modele, splash arty czy tekstury w grze. Mimo to Caitlyn straciła to, co było u niej niesamowicie charakterystyczne.

Deweloper Daniel “Rovient” Leaver na początku listopada powiedział:

Zespół od Summoner’s Rift już poprzednio próbował spatchować ten problem i czuł, że wykonał dobrą robotę. Ale nie zdawał sobie sprawy, że naprawa nie była skuteczna, jeżeli jako Cait zmieniłeś swój cel na inny. I z tego powodu ten exploit wciąż pozostał w grze w pewnym stopniu.

Podczas prac na ASU twórcy przepisali bohaterkę i odpowiednio przyjrzeli się jej mechanice. Naprawiono więc większość ciągnących się przez lata błędów, a co za tym idzie – zniknęły znane wszystkim resety. Według Riotu było to następstwo poprawek, a po zmianach “jej strzały w głowę w końcu działają tak, jak zawsze powinny”.

To, że twórcy od początku chcieli innego działania Caitlyn, nie zmienia faktu, że gracze przyzwyczaili się do “błędnych” mechanik i resety stały się charakterystyczną cechą bohaterki. Dobrych graczy rozpoznawano właśnie po tym, że używali tego typu zagrań i umieli wykorzystywać ich potencjał. Fala krytyki po ujawnieniu reworku na PBE sprawiła, że Riot był zmuszony do zainteresowania się sprawą. Twórcy wysłuchali zażaleń fanów i stwierdzili, że przyjrzą się bohaterce ponownie.

Daniel “Rovient” Leaver jeszcze raz wypowiedział się na ten temat:

Z pewnością utknęliśmy między młotem a kowadłem. Wyczyściliśmy jej kod, ale to czyszczenie usunęło niektóre “błędy”, które dawały te charakterystyczne interakcje, które tak pokochaliście.

Minęło kilka dni, po czym na PBE trafiły kolejne zmiany związane z bohaterką. Tym razem na temat Caitlyn wypowiedział się inny znany Rioter – Riot August.

Testujemy na PBE kilka poprawek Caitlyn i jej headshotów:

Autoatak bohaterki zostanie częściowo zresetowany, kiedy wyceluje ona w przeciwnika oznaczonego przy pomocy W lub E.

Oznacza to, że headshot zostanie wystrzelony znacząco szybciej w złapany w pułapkę lub siatkę cel niezależnie od tego, kiedy bohaterka oddała ostatni strzał.

Jak widać, twórcy wciąż przyglądają się tej postaci. Część fanów cieszy się, że Riot nie był obojętny na ich prośby i zmienia bohaterkę ponownie.