w

Do LoLa prawdopodobnie przywrócono coś, co usunięto 5 lat temu. Tylko starsi gracze będą znali tego easter egga

Gracze zauważyli, że jedna z najnowszych Małych Legend z TFT przypomina im coś z dawnych czasów LoLa.


Małe Legendy z Teamfight Tactics czasem odnoszą się do znanych elementów z League of Legends. Wśród nich znaleźć można m.in. postacie nawiązujące do zespołów K/DA czy True Damage, ale również motyw Star Guardian bądź Lunar Beast.

Jeszcze ciekawsze jest odwołanie do dawnych usuniętych projektów bohaterów czy itemów. Dobrym przykładem jest Ao Shin, który powrócił do League of Legends po latach właśnie jako Mała Legenda.

Wraz z ujawnieniem nowych stworków z TFT gracze zauważyli, że jeden z nich bardzo przypomina Ghost Doga z jednego z usuniętych kilka lat temu przedmiotów. O co chodzi?

Mała Legenda – Fenroar

Na początek warto przypomnieć o pewnym itemie, który Riot postanowił wycofać z gry dokładnie 4 maja 2016 roku. Ponad 5 lat temu w grze istniał przedmiot o nawie Devourer (w polskiej wersji Pożeracz). Item ten był charakterystyczny przez dodany do niego ciekawy efekt graficzny – podążającego za graczem Duchowego Psa.

Tym, którzy nie pamiętają lub nie grali w tamtych latach, warto przypomnieć, na czym to polegało:

Unikalne Bierne – Pożeracz: Zabójstwa i asysty zapewniają ładunki Pożeracza oraz zwiększają tym samym obrażenia magiczne przy trafieniu o +1. Podczas kumulowania ładunków towarzyszy nam Duchowy Pies, który rośnie wraz z ich ilością.

Przedmiot został usunięty w patchu 6.9 i wielu graczy zapomniało o nim na długi czas.

Najnowsza zapowiedź TFT pokazała jednak coś, co sprawiło, że gracze wrócili wspomnieniami do dawnych lat i przypomnieli sobie o Duchowym Psie. Chodzi o Małą Legendę o imieniu Fenroar. Stworek w swojej podstawowej wersji jest fioletowym wilkiem, co szybko skojarzono z kolorem ducha podążającego za graczem po zakupieniu Devourera.

Oba zwierzaki są naprawdę podobne do siebie, a motyw podążającej za graczem Małej Legendy jest bardzo podobny do tego, jak prezentowała się animacja Ghost Doga w przypadku Devourera.

Poniżej wygląd Fenroara i wszystkich jego form oraz porównanie z Duchowym Psem.

Oczywiście są to jedynie spekulacje społeczności, a podobieństwo obu zwierzaków może być czystym przypadkiem. Jeśli jednak fani gry się nie mylią co do wręcz bliźniaczego wyglądu Małej Legendy i Duchowego Psa, to można rzec, że Riot przygotował dla graczy kolejny mały easter egg, który jest jednocześnie miłym powrotem do przeszłości, zwłaszcza dla starszych graczy League of Legends.