w

Wygląda na to, że powstanie film o League of Legends. Riot szuka pracowników

Twórcy ogłosili, że szukają ludzi do pracy nad nowymi projektami. O co chodzi?


Każdy, kto śledzi poczynania Riot Games wie, że od dawna nie jest to firma znana tylko z gry League of Legends. Studio mocno się rozwija i w ostatnim czasie rzeczy, nad którymi pracuje, stają się bardzo popularne. Nie chodzi tylko o gry, choć te oczywiście mają ogromną rzeszę fanów.

Twórcy pokazali również, że dobrze radzą sobie w branży muzycznej – wystarczy spojrzeć na sukcesy zespołu K/DA z League of Legends, który po świetnym utworze POP/STARS powrócił, by wydać własną płytę z paroma teledyskami.

Dodatkowo Riot rozpoczął różnego rodzaju współprace z markami modowymi, wydając przeróżne kolekcje gadżetów czy ubrań, które również znalazły pokaźne grono fanów. Współprace jednak nie były byle jakie, w końcu chodziło m.in. o luksusowy francuski dom mody Louis Vuitton.

Jakiś czas temu pojawił się artykuł o tym, że studio szuka doświadczonych osób z branży gier, ponieważ potrzebuje nowych pracowników przy produkcji MMO, o czym informowaliśmy w tym artykule.  Teraz przyszedł czas na kolejny projekt i tym razem Riot ogłosił, że potrzebuje ludzi do pracy nad filmem fabularnym.

Czy powstanie film fabularny związany z League of Legends?

Na oficjalnej stronie Riot Games pojawiła się informacja, że twórcy LoLa poszukują pracowników do nowych projektów, które związane są z tworzeniem filmów. Jak przyznają – studio od jakiegoś czasu nie ogranicza się już tylko do gier i chce iść coraz dalej, zapewniając swojej społeczności rozrywkę różnego typu.

Jak przyznają twórcy – czas pokazać graczom i całemu światu, że rozrywka zaczyna się teraz od branży gier. Czy to może oznaczać, że wspomniany film fabularny będzie związany z bohaterami League of Legends?

ZOBACZ – Viego był ostatnim bohaterem z LoLa, który miał stanowić wyzwanie dla twórców podczas tworzenia?

Jak można się spodziewać, Riot póki co nie zdradza żadnych konkretnych szczegółów na temat projektów, które będą rozwijane w przyszłości.

Pewne jest, że studio chce zatrudnić osoby, które znają się na rzeczy. W wymaganiach przeczytać można, że szukają ludzi, którzy mają ponad 8 lat doświadczenia w branży rozrywkowej i świetnie odnajdują się w tematyce filmów i mediów. Ważne jest, by nowi pracownicy mieli w swoim portfolio prace związane ze znanymi artystami, wysokiej jakości produkcjami filmowymi i tym podobne.

Poza tym Riot wymaga dobrej znajomości popkultury i gier, świetnego odnajdywania się w grupie oraz ponadprzeciętnej kreatywności.

Oczywiście to tylko część wymagań, a szczegółowo przeczytać je można tutaj: Global Head of Live Action Film.

Taki stan rzeczy pokazuje, że nowy projekt od Riot Games będzie tworzony naprawdę starannie. Fani mają nadzieję, że stworzony przez studio film okaże się wielkim hitem i twórcy nie zmarnują potencjału, który ma w sobie rozbudowana historia Runeterry.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends