w

Do LoLa wkrótce trafi opcja powiązana z runami, której aktualnie brakuje wielu graczom. O czym mowa?

Nowy system rekomendowania run w League of Legends miał pewną wadę. Riot wkrótce ją wyeliminuje.


Każda gra w League of Legends wygląda inaczej. Zmieniają się nie tylko bohaterowie, ale również runy czy czary przywoływacza, które są zależnie nie tylko od bohatera, ale również pozycji czy tego, z jakim przeciwnikiem będzie trzeba się zmierzyć. Od aktualizacji 12.23 w League można znaleźć funkcję, która doradza graczowi, jakie będą najlepsze runy w danej grze.

Przydaje się to nie tylko ze względu na to, że nie każdy zna runy odpowiednie dla każdego bohatera, ale również z tego powodu, że system w moment pozwala wybrać jeden z trzech zaproponowanych zestawów już pod sam koniec ekranu wyboru bohatera, co może uratować w sytuacjach, kiedy wybierze się go na ostatnią chwilę. System ma jednak pewną wadę, o której wkrótce będzie można zapomnieć.

Co jest nie tak z rekomendowaniem run?

Wprowadzona w patchu funkcja, która pojawiła się zaraz po przedsezonowej aktualizacji, pozwalająca na wybranie rekomendowanych przez system run już od jakiegoś czasu znajduje się na serwerach live. Poza poleconymi runami funkcja jest w stanie dobrać również czary przywoływacza, co irytowało niektórych graczy, którzy mają swoje preferencje. Okazuje się, że już niedługo będzie można wyłączyć tę opcję na stałe.

Jeden z Rioterów – Riot Auberaun – potwierdził tę informację w komentarzu pod jednym z wątków na Reddicie.

Wspomniana funkcja pojawi się w 13.2 lub 13.3.

Gracze byli nieco zmieszani, ponieważ podobna możliwość jest już w grze. Dotyczy ona jednak wyłącznie bieżącej rozgrywki, a nie zapamiętuje wyboru gracza pomiędzy nimi.

Czary przywoływacza zmienia się zdecydowanie rzadziej niż runy. Niektórzy gracze praktycznie nie ruszają swojego zestawu, grając przeważnie na jednej pozycji. W przypadku, w którym ktoś miał preferencje inne niż te, które system Riotu uznał za słuszny, z pewnością uciążliwe było regularne wyłączanie automatycznego zmieniania summoner spelli.

Poprawka może trafić na serwery już w aktualizacji 13.2, której premiera przewidziana jest na 25 stycznia. Kolejny patch ma natomiast pojawić się dwa tygodnie później – 8 lutego. Niemniej jednak z pewnością jest to dobra wiadomość dla fanów, którym automatyczna zmiana czarów przywoływacza bardziej przeszkadzała niż pomagała.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends