w

Dramat smurfów w LoLu. Na nowych kontach trafiają na trudniejszych przeciwników, niż na normalnych

Gracze League of Legends zauważyli, że Riot musiał coś zmienić w kwestii smurfów.


Smurfy stanowią spory problem praktycznie w każdej grze multiplayer. Różnice polegają głównie na tym, jak szybko w danej produkcji system potrafi wykryć, czy jesteśmy nowi, czy jednak jest to nasz smurf.

Gracze na Reddicie zauważyli, że ostatnio prawdopodobnie zmieniono zasady dobierania przeciwników na nowych kontach, przez co jest im znacznie trudniej.

Gdy zakładasz konto, żeby było łatwiej

Część graczy zakłada osobne konta po to, by pograć sobie na nieco słabszych przeciwników i zdobyć wyższą dywizję, niż mieli normalnie. Okazuje się, że w tym momencie to wcale nie takie proste.

Jeden z graczy zauważył, że na jego nowym koncie było mu o wiele trudniej, niż na głównym. Otrzymywał lepszych przeciwników od siebie i szło mu o wiele gorzej. W końcu dał sobie spokój i zapytał, czy inni mają podobnie. Okazało się, że tak, nowe konta nie tylko dłużej pracują na dywizję, ale mają też utrudniony start.

Jeżeli MMR gracza nie rośnie odpowiednio szybko do średniego MMR dywizji, to ukryty ranking sprawia, że gracze otrzymują coraz mniej punktów za wygrane. Finalnie smurfy wpadają w spiralę, gdzie dostają coraz trudniejszych przeciwników, efekcie czego nie są w stanie tak wiele wygrywać. Nawet w przypadku wygranej ich MMR sprawia, że nie otrzymują zbyt dużej ilości punktów.

Riot potwierdza, że faktycznie nowe konta są bardzo szybko rozpoznawane jako smurfy i są traktowane w specjalny sposób.

“Z Twoim MMR jest wszystko w porządku. To normalne, że “nowe” konta mają trudniej.”

Smurfy w League of Legends wzbudzają sporo emocji. Wiele osób jest zadowolonych z tego, że jako nowi gracze nie muszą się męczyć z doświadczonymi osobami, które postanowiły zrobić zupełnie nowe konto i wbić się wysoko w kolejce rankingowej.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends