w

Faker odejdzie z SKT po nieudanym występie na Worlds 2019?

W sieci pojawia się wiele plotek na temat rozpadu SKT. Według nich, właściciele organizacji nie są zadowoleni z TOP 4.


SKT w tym roku nie pokazało się z najlepszej strony. W półfinale musie przegrali z G2 Esports i według plotek mają się szykować ogromne roszady w składzie.

Najbardziej medialną plotką jest oczywiście odejście Fakera z SKT. Trudno w to jednak uwierzyć. W końcu mówimy tutaj o twarzy drużyny. SKT bez Fakera? Dziwnie to nawet brzmi.

Sytuacja w Korei

Sytuacja w Korei jest dość napięta, jeżeli chodzi o roszady drużyn. Właściciele organizacji, a i sami gracze czują spory niedosyt, a LCK wpadło w szał wymiany zawodników. Nie dziwi więc fakt, że szykowane są przeróżne przejścia.

Całą sytuację na koreańskiej scenie skomentował MuliBoom, dość świeży twórca, który posiada jednak ogromny zasób wiedzy. Według niego skład SKT może się zmienić, ale raczej nie będzie to zmiana Fakera. Jak prezentują się obecne plotki i czy warto w nie wierzyć?

SKT ze zmianami

Najbardziej prawdopodobnymi zmianami jest oczywiście odejście rezerwowych zawodników. Jungler i Toplaner, czyli Haru i Crazy będą chcieli opuścić szeregi SKT. Nikogo to nie szokuje, nikogo nie dziwi.

Ciekawie robi nam się dalej.

https://youtu.be/oM7x9hJQtHI

Zgodnie z plotkami, zarówno Clid, jak i Teddy mieli przejść do LPL. SKT miałoby stanąć twarzą w twarz z poważnym problemem w postaci odejścia także Khana i Efforta. Jeżeli potwierdzą się informacje o poszukiwaniach toplanera, to może być naprawdę ciekawie.

https://youtu.be/oM7x9hJQtHI

Najciekawsza kwestia to oczywiście sprawa Fakera. Zgodnie z plotkami, zastąpić miałby go Chovy, zawodnik Griffin. To jednak bardzo kontrowersyjna zmiana, do której trzeba podchodzić z dużym dystansem. W końcu Faker jest niemalże połączony z SKT jak jeden organizm. Bardziej prawdopodobne jest stworzenie zupełnie nowego składu, ale w oparciu o Fakera.

Natomiast nie można kompletnie wykluczać tego scenariusza. Na papierze obaj zawodnicy prezentują się podobnie, a przy ostatniej porażce SKT na pewno wie, że musi dokonać sporych zmian.

O SKT od 8:35, natomiast polecamy całość: