w

Faker w swojej zawodowej karierze zdobył tylko jednego pentakilla i to 5 lat temu

Faker / Riot Games

Jeden z najlepszych graczy na świecie zdobył tylko jeden raz Pentakilla. Choć trudno w to uwierzyć, to faktycznie tak jest.


Podczas tegorocznych LCK na koncie Lee „Faker” Sang-hyeok zagościła 2000 likwidacja. W związku z tym, korzystając z przerwy w turnieju z powodu panującej choroby, analitycy przeanalizowali profil koreańskiej gwiazdy i dostrzegli ujmującą ciekawostkę.

Tylko jeden Pentakill

Środkowy SKT T1 jest uważany za jednego z najlepszych MIDlanerów jak i graczy na świecie. Na wszystkich swoich turniejach łącznie posiada ponad 3100 likwidacji, a w samym regionalnym LCK jest już ich 2000. Portal gosu.ai przygotował tabelę ze wszystkimi statystykami gier Fakera.

Zawodnikowi udało się zdobyć jednak tylko raz serię pięciu likwidacji w całej swojej zawodowej karierze (nie licząc rankedów i prywatnych gier).

ZOBACZ – System promocji w LoLu jest strasznie niesatysfakcjonujący, co też często doprowadza graczy do szału

Przełomowa chwila nastąpiła w meczu SKT T1 Telecom przeciwko NaJin e-mFire 8 stycznia 2015 roku.

Jedna z ulubionych bohaterek LeBlanc w rękach Sang-Hyeoka siała spustoszenie na mapie. W ostatnich minutach gry z pomocą drużyny udało się unicestwić czwórkę przeciwników i po kilku sekundach złapać kryjącą się pomiędzy wieżami Kalistę.

Mogłoby się wydawać, że na koncie tak wybitnego gracza Pentakill jest codziennością i zdobycie nie powinno sprawiać mu większej trudności, okazuje się jednak, że, grając na innej pozycji niż ADC, jest to naprawdę twardy orzech do zgryzienia.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z League of Legends