w

System promocji w LoLu jest strasznie niesatysfakcjonujący, co też często doprowadza graczy do szału

Reklama

Gracze uważają, że system promocji w League of Legends jest uciążliwy, a nawet niesprawiedliwy.

Reklama


System promocji do wyższej dywizji jest denerwujący. Nie jest to opinia pojedynczej osoby, ale całkiem sporej części społeczności. Co tak bardzo krytykują gracze? Jakie elementy promocji są ich zdaniem najgorsze?

Zdaniem graczy system promocji w LoLu powinien być zmieniony

Wbijanie dywizji może nieść ze sobą wiele nieprzyjemności. W czasie przygody rankingowej gracze trafiają na wiele uciążliwych czynników – trolle, afki, problemy ze stabilnością serwerów czy toksyczna atmosfera w grze, która niszczy skupienie. Poza tym wszystkim jest jeszcze jeden niefajny element – system promocji do wyższej dywizji. Zdaniem wielu jest on niesatysfakcjonujący, przestarzały i powinno się go czym prędzej zmienić.

System promocji to najbardziej zacofana rzecz w historii tej gry!

Wszyscy mówią: „potrzebujesz tylko 50% winrate, aby wspinać się wyżej”. Tak, z wyjątkiem promo, w czasie którego musisz wygrać 4 gry na 6 (wygrana, aby w ogóle trafić do promo, a następnie 3 kolejne, aby je wygrać).

ZOBACZ – Riot wyjaśnia dlaczego nie chce wprowadzać rankingowej wersji ARAMa

Inny gracz zauważył, że system promocji powoduje tak ogromną frustracje ponieważ w przypadku wygrania 2 gier, a przegrania 3 spada się do 60lp. Co oznacza, że traci się 40lp za ostatnią nieudaną grę.

Reklama

Niektórzy ocenili to systemem, który wymusza wygrywanie w określonym czasie, ponieważ ta jedna gra w promo decyduje o wszystkim. A nie pomaga zupełnie fakt, że w takiej grze równie dobrze można trafić na afków i trolli, tak jak w każdej innej grze rankingowej.

Mechanika promo miałaby więcej sensu, gdyby nie jej niezgodności z grą i systemem dobierania. Pierwotny koncept był taki, że gracz będzie dobierany do gier z innymi w tej samej dywizji np. Silver 2 vs Silver 2. Tak się nie stało, więc promo są po prostu zwykłymi grami rankingowymi zamiast grania przeciwko graczom z Silvera 1, aby sprawdzić czy „jesteś na ich poziomie”.

Riot obiecał, że zajmie się tym problemem, ponieważ jak zauważył, promocje są zbyt częste i zbyt mocno karzą graczy. Niedostosowana kara może mocno demotywować i zniechęcać do dalszej przygody rankingowej (zobacz: Jak Riot będzie ulepszał rankedy w League of Legends? Zmieni się system promocji).

Choć od zapowiedzi Riotu minęły ponad 2 miesiąca – nie wiadomo, jak idą prace nad zmodyfikowaniem systemu promocji do wyższej dywizji. Twórcy aktualnie mają inne priorytety i jak sami przyznają – skupiają się teraz na poprawieniu jakości serwerów i działania klienta.

Pozostaje mieć nadzieję, że Riot wywiąże się ze swoich zapowiedzi i pewnego dnia system promocji naprawdę się zmieni.

Reklama

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends