Fenomen bohatera LoLa. Pomimo 4 nerfów z rzędu, dalej jest bardzo silny, za sprawą jego dobrych graczy

League of Legends

Reklama

Bohater, którym grają tylko i wyłącznie dobrzy gracze?

Reklama


W League of Legends jest już prawie 160 bohaterów, a każdy z nich posiada całą masę unikalnych umiejętności. Zazwyczaj są one dobrze zbalansowane, ale czasami potrafi wymknąć się spod kontroli. Dobrym przykładem tutaj może być Hecarim bądź Udyr z początku tego sezonu.

Jest jednak postać, która ostatnio zwróciła uwagę graczy przez swoje nietypowe zmiany balansu. Okazuje się, że Thresh dostał cztery nerfy z rzędu i wciąż jest naprawdę silny – jego Win Rate oscyluje w granicach 53% powyżej platyny. Wszystko to za sprawą świetnych mainów.

Dominacja Thresha

Pewien użytkownik Reddita o nicku mazrrim opisał fenomen jednego z supportów, a mianowicie Thresha. Zauważył on, że champion jest stale nerfiony, ale wciąż utrzymuje WR na poziomie 52% powyżej platyny i diamentu 2. Świetnie widać to na stronie zbierającej dane z meczów lolalytics.com:

Reklama

Nie wpłynął na to nawet fakt, że Strażnika Łańcuchów starali się nieco osłabić deweloperzy i ostatnio otrzymał on 4 osłabienia z rzędu tylko w tym sezonie. Łącznie jest ich aż 6:

Gdzie leży jego potęga? Wszystko to za sprawą jego graczy, jak opisuje autor postu na Reddicie:

„Wysokie umiejętności mainów”. Tak, dlatego przez cały rok utrzymuje współczynnik wygranych 53%+ przy współczynniku wyboru 20-30%, każdy gracz Thresha jest po prostu naprawdę dobry, nie nadużywają oni broken championa.

W związku z tym Riotowi naprawdę trudno jest dopasować Thresha do balansu. Chociaż mogą go nerfić, to i tak mainy wciąż będą wygrywać podobną ilość meczów, ale już początkujący gracze będą mieć naprawdę poważny problem.

Komentujący natomiast podają inne rozwiązanie. Aktualnie Thresh należy do tak zwanych „wędrujących supportów”, przemieszcza się on z dolnej alei na środkową lub do dżungli, aby pomóc swoim sojusznikom. Wypracowuje więc tym samym dużą przewagę i po części odgrywa rolę leśnika.

Bohater, który może swobodnie wędrować, gankować górę/środek 24/7 i ratować adc w wielu sytuacjach.

Dopóki rola wspierająca może wędrować prawie tak samo, jak dżungler, będzie silny.

Jakie działania podejmą deweloperzy? Tego na ten moment nie wiadomo, ale mają naprawdę trudny orzech do zgryzienia. Samego Thresha natomiast możemy spokojnie uznać za mały fenomen w świecie League of Legends.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej