w

G2 Wunder wygrał mecz Soraką, wybierając ją na TOP podczas meczu LEC

Riot Games

Wunder pokazuje klasę na górnej alei, grając Soraką.


Choć Soraka na górnej alei była grana już rok temu, to teraz ponownie powróciła. Okazuje się, że postać nie tylko świetnie nadaj się do normalnych gier, w których jest coraz popularniejsza, ale dobrze sprawdza się także w profesjonalnych meczach na najwyższym szczeblu.

Tym razem po roku Sorakę wybrał ponownie Wunder, gracz G2 Esports w meczu przeciwko Team Vitality. Szybko okazało się, że było to bardzo dobre posunięcie.

Soraka na TOP

Zawodnik G2, postanowił wypróbować “nową metę” i pójść Soraką na TOPa w meczu przeciwko Team Vitality. Widzowie na początku byli pewni, że Mikyx, który wybierał bohatera dla Wundera, tylko podpuszcza społeczność. Głównie dlatego, że na początku wybrał Sonę, potem Shyvanę i dwukrotnie zmieniał wybór na Sorakę.

Jednak ostatecznie faktycznie w meczu zadebiutowała Soraka, co wywołało spore zdziwienie. Niektórzy nie wierzyli, że faktycznie historia się powtórzy.

Pomimo tego, iż Wunder miał niefortunny start i wywrócił się jako pierwszy z G2 to dalszej fazie gry jego idealnie wyczekane leczenie globalne oraz niesamowite wyciszenie, uratowało niejedną walkę drużynową.

Ostatecznie gracz nie dał się już więcej zlikwidować i zakończył mecz (VIT 1 vs 14 G2) ze statystykami 0 – 1 – 9.

Runy i build:

Zawodnik zagrał następującymi runami:

Na pierwszy przedmiot został wybrany Graal Athena, następnie Redemption, oraz na trzeci item w związku z tym, że drużyna posiadała, aż dwóch ADC Wunder prawdopodobnie planował złożyć Ardenta.

Redemption Ardent Censer

Wszystkie przedmioty wchodząc w skład popularnego buildu na górną Sorakę, który polecamy wypróbować.

Jak to właściwie działa?

Silna wczesna gra

Soraka jest bardzo silna we wczesnej fazie gry, niski czas odnowienia umiejętności, duże obrażenia, leczenie, wyciszenie i spowolnienie. Dodatkowo jest w stanie całkiem dobrze czyścić falę.

Dodatkowe wsparcie

Po poziomie 6 bot dostaje dodatkowego supporta, a inne linie trochę dodatkowego leczenia, przy ostrej wymianie na linii.

Silniejsza niż na wsparciu

Pomimo niskiego priorytetu na W, dalej potrafi uleczyć. Dzięki dodatkowej farmie jest w stanie nadrobić straty poziomowe umiejętności.

Na co uważać?

Babysit

Soraka jest agresywną postacią i tak należy nią grać. Dodatkowo ma małe szanse na ucieczkę, więc jest idealna do zgarnięcia praktycznie darmowego złota.

Przeciwdziałanie

Unikanie jej we wczesnej fazie gry i skupianie się na farmie jest najlepszą strategią, aby pokonać Sorakę. Dodatkowo zawsze możemy poprosić junglera o pomoc.

Wnioski

Pomimo tego, iż obecnie jest bardzo silna, jeżeli tylko społeczność nauczy się na nią grać. Pamiętajmy, że wybierając bananową księżniczkę, tracimy jedno z miejsc na potencjalnego tanka.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends