w

Galio z League of Legends otrzymał mechanikę, która daje championowi naprawdę sporo możliwości

Nowe combo Galio pozwala mu inicjować walki ze znacznie większej odległości.


Wielu bohaterów w League of Legends posiada swój unikatowy sposób na zaskoczenie przeciwnika. Niektóre z nich są jednak prostsze do przewidzenia, a co za tym idzie uniknięcia, a inne wręcz nie posiadają counterplayu i nie da się przeciwdziałać temu, co planuje przeciwnik. Do tego typu combo bardzo często wykorzystywany jest Flash, który odpowiednio rzucony, jest w stanie zmienić kierunek lub zwiększyć zasięg wybranego skilla.

Okazuje się, że jeden ze skilli Galio teraz również może być przedłużony bądź przeniesiony Flashem. Jak wygląda to w przypadku wspomnianego bohatera i dlaczego ta zmiana jest tak istotna?

Przeniesienie skilla przy pomocy Flasha

Galio w aktualizacji 11.20, którą aktualnie można znaleźć na serwerach live, nie otrzymał żadnych poprawek, jednak fani championa zauważyli, że jedna z jego zdolności działa inaczej. E – Justice Punch – może teraz być przeniesione przy pomocy czarów przywoływacza takich jak Flash czy Hexflash.

Dzięki temu bohater będzie mógł wykonywać znacznie bardziej nieprzewidywalne akcje i zainicjować walkę, atakując kogoś, kto myśli, że znajduje się w bezpiecznej odległości. Poniżej można przyjrzeć się klipowi, który przedstawia część możliwości opisywanego combo.

Z racji, że Riot nigdzie nie poinformował o wspomnianej wyżej zmianie, jest szansa, że nie była ona zamierzona i zostanie cofnięta w nadchodzącym patchu 11.21. Na ten moment warto jednak wiedzieć, zarówno jako gracz championa, jak i jego potencjalny przeciwnik, o tym, że E Galio może zostać przedłużone Flashem. Od bohatera powinno się utrzymywać teraz nieco większy dystans, jeśli chce się pozostać na bezpiecznej pozycji.