w

Gracz LoLa wybierał autofilla przez ponad 100 rankedów. Którą rolę przydzielało mu najczęściej?

Jeden z fanów League of Legends przetestował, jak aktualnie działa autofill.


Jak każdy gracz LoLa wie, przed dołączeniem do meczu, wybiera się preferowaną rolę. Ci, którzy nie są zdecydowani na konkretną z nich, mogą zaznaczyć autofilla, który przydzieli ich do losowej pozycji.

Oczywiście losowość jest tutaj względna, ponieważ nigdy nie jest tak, że każda z ról pojawia się tę samą liczbę razy. Nie od dziś wiadomo, że pewne pozycje trafiają się znacznie częściej i zależy to w dużej mierze od tego, co jest aktualnie popularne wśród społeczności.

Gracze od czasu do czasu podejmują się wyzwania, które polega na wybieraniu autofilla przez dziesiątki, jeśli nie setki gier, a następnie podsumowywanie osiągniętych wyników. Warto pamiętać, że nie są to oficjalne statystyki Riotu, a jedynie eksperymenty prowadzone przez społeczność. Można potraktować to jako ciekawostkę związaną z League of Legends.

Najczęściej autofillowane role

Gracz o pseudonimie SometimesIComplain postanowił sprawdzić, która rola jest aktualnie najczęściej losowana podczas wyboru autofilla w League of Legends. Wyniki nieco go zaskoczyły.

W tym sezonie rozegrałem 120 gier rankingowych jako autofill. Oto rozkład ról, jaki uzyskałem:

  • jungla: 61
  • bot (ADC): 25
  • bot (support): 22
  • top: 9
  • mid: 3

Czy te wyniki kogoś z Was zaskoczyły? Osobiście nie spodziewałem się, że tak często będę dostawał rolę strzelca. Myślałem, że to support będzie drugą najczęstszą pozycją.

Jeśli chodzi o jungle, to nie jest tajemnicą w tym momencie, że jest to najmniej lubiana rola w grze, głównie ze względu na to, że jesteś kozłem ofiarnym i sojusznicy obwiniają cię za wszystko. Może jest tak też częściowo dlatego, że Riot dość mocno zmienił jungle i ludzie nie chcą mieć do czynienia z tak dużą zmianą ich roli.

Gracz zaznaczył, że należy pamiętać, iż otrzymywane wyniki będą inne w zależności od dywizji, w której znajduje się osoba podejmująca wyzwanie. W przypadku autora posta był to Gold I na serwerze NA.