w

Gracze LoLa domagają się przywrócenia wyciszania tylko wiadomości od innych w grze

Społeczność LoLa prosi o przywrócenie komendy, która istniała kilka miesięcy temu.


Jednym ze sposobów na toksyczność w największej grze MOBA na świecie, jest wyciszanie współgraczy. Metodę polecają nawet twórcy gry, którzy przekonują społeczność, że to dobry pomysł, jeżeli ktoś nas denerwuje, a to z kolei wpływa na stan rozgrywki.

Okazuje się, że kilka miesięcy temu zniknęła komenda, która pozwala na zablokowanie wysyłanych przez wszystkich graczy wiadomości. Zamiast tego blokowana jest cała aktywność, co denerwuje użytkowników.

Dwie komendy – teraz takie same

Reklama

Od wielu lat gracze League of Legends mogli poradzić sobie z toksycznymi sojusznikami lub przeciwnikami za pomocą dwóch łatwych komend. Jeżeli kilka osób irytowało ciągłą dyskusją na czacie, wystarczyło wpisać /mute all – blokowało to możliwość wysyłania tylko i wyłącznie wiadomości, a pingi i emotki wciąż działały. Żeby natomiast wyłączyć całą dodatkową aktywność toksycznych użytkowników, wystarczyło wpisać /fullmute all, co jak sama nazwa wskazuje, wycisza wszystko.

ZOBACZ – OP build, który Riot będzie chciał usunąć z LoLa. Zerowy czas odnowienia hooka u Thresha

Teraz obie komendy zostały połączone i robią to samo. Oznacza to, że wpisując /fullmute all lub /mute all zablokujemy całą aktywność, łącznie z często nienadużywanymi pingami. Społeczność zastanawia się, z jakiego powodu twórcy gier podjęli decyzję o połączeniu tych dwóch opcji. Niektórzy zwracają również uwagę na to, że Rioterzy zachęcają do korzystania z tych opcji, a następnie sami je ograniczają.

Na ten moment żaden z pracowników nie wypowiedział się w temacie. Być może jest to po prostu zwykły błąd i jest to kwestia czasu, aż funkcje czatu wrócą do normy.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends