w

Gracze dziwią się, że w LoLu nie ma tej funkcji kluczowej podczas wyboru bohaterów

Społeczność chciałaby, by podczas wyboru postaci przed meczem, można byłoby zrobić dodatkową rzecz.


Praktycznie każdy gracz League of Legends świetnie kojarzy system dratowy w grze. Ten dzieli się na kilka faz: deklarowanie bohaterów, banowanie, a potem wybór w określonej kolejności. Osoba, która pojawiła się na górze i wybiera jako pierwsza, nazywana jest first pickiem, natomiast ostatnia – last pickiem. Znajdowanie się w konkretnych miejscach wyboru ma swoje wady i zalety – czasem gracze chcą pickować wcześniej, by zająć silniejsze postacie, ale są i tacy, którzy lubią reagować na wybór przeciwnika i decydują się na jakąś contrę.

Po wyborze championów team może się nimi wymienić, przez co nie raz gracze uzgadniają, że ktoś inny wybierze za nich, by dana postać nie została podebrana przez wrogów.

I tu pojawia się pytanie – czemu Riot nie rozwiąże tego inaczej? Gracze mają pewną propozycję.

Zmiana kolejności wyboru w lobby

Gracz o pseudonimie searchformytongue zaczął zastanawiać się, dlaczego Riot nie usprawni działania wyboru championów w League of Legends. Jego zdaniem wprowadzenie niewielkiej modyfikacji w wyborze mocno poprawiłoby komfort grających.

Dlaczego nie pozwolić graczom na zamianę kolejności wyboru zamiast wymieniać się samymi bohaterami? Nie wiem, gdzie to zgłosić, żeby Riot zwrócił na to uwagę, ale myślę, że byłaby to ogromna zmiana dla osób, które chcą wspinać się w drabince rankingowej. 

Zamiast kazać ludziom wybierać bohaterów i pozwalać na zamianę – dlaczego nie pozwolić graczom na zmianę kolejności wyboru? Funkcjonalnie byłoby to takie samo (prośba -> akceptacja/odrzucenie), ale nie byłbyś w gorszej sytuacji, ponieważ nie posiadasz wszystkich championów.

Gracze są obecnie zbyt dobrzy i first pick/counter picki mają zbyt duże znaczenie.

Autor wpisu zapytał innych, co o tym myślą. Nie zabrakło żartów o zbugowanym kliencie, który by zacinał się i wieszał jeszcze mocniej, gdyby Riot wprowadził nowe funkcje. Być może to właśnie to blokuje twórców, ponieważ wiedzą, że dodawanie nowych funkcjonalności może spowodować lawinę problemów.