w

Gracze LoLa chcą znać kontekst każdej ze zmian, Patch Notesy nie wystarczają

Według wielu graczy oficjalne opisy zmian od Riotu zawierają za mało informacji. Co ich zdaniem jest ciekawsze?


Niejednokrotnie zdarzało się, że gracze po przeczytaniu oficjalnych zmian mieli setki wątpliwości, pytań i niejasności, które trzeba było potem wyjaśniać i tłumaczyć. Jeden z nich zaproponował pewne zmiany.

Bardziej szczegółowe opisy patchów

Na Reddicie pojawiła się dyskusja o tym, czy Patch Notesy powinny zawierać więcej informacji. Zdaniem autora posta – tak. Według niego oficjalne opisy przekazują zbyt mało szczegółów, przez co nie wszystko jest dobrze zrozumiane.

Informacje o aktualizacji powinny zawierać wewnętrzne dane o bohaterach, przedmiotach i runach, aby gracze lepiej poznali przyczyny dokonywania zmian.

Dalej autor zaznaczył, że istnieje wiele stron ze statystykami (np. u.gg, champion.gg), które często padają jako argumenty w dyskusjach o sile danego bohatera. Oznacza to, że gracze po prostu lubią z nich korzystać i takie dane lepiej obrazują, który jest teraz silny, a kto potrzebuje np. buffów.

Autor dodał, że bohaterowie LoLa, który są często oznaczani mianem „OP” (z jego przykładów – Vladimir, Sett, Diana, dawniej Mordekaiser i Akali, Panteon) często długo czekają na osłabienie.

ZOBACZ – Problem z nieprzeczytanymi wiadomościami w kliencie LoLa. Jak go naprawić?

Oto kilka jego propozycji, co mogłoby się znajdować w oficjalnych opisach zmian:

  • Uwzględnienie winrate’a i pickrate’a bohatera w przedziale gry, w którym dominuje lub tam, gdzie osiąga gorsze wyniki.
  • Uwzględnienie do czego dążą twórcy względem danego bohatera. Co chcą osiągnąć.
  • Szacunkowa zmiana współczynnika wygranych.
  • Wszelkie potencjalne zmiany, które pojawią się, jeśli aktualne nie okażą się skuteczne.

ZOBACZ – Nowa rotacja w LoLu. Od 28.01.2020 do 03.02.2020

Warto zauważyć, że od długiego czasu gracze szukają po internecie odpowiedzi na liczne pytania, jakie nasuwają się im po przeczytaniu oficjalnych opisów patchów. Nie bez powodu niedługo po nich pojawia się wiele wątków np. na Reddicie, gdzie Rioterzy muszą wyjaśniać, co było ich zamiarem i jakich zmian się spodziewają.

Rozwinięcie opisów aktualizacji tak, jak wyżej zasugerował autor wątku, byłoby pomocne dla wielu osób, choć trzeba byłoby się liczyć z tym, że patche stałyby się o wiele, wiele dłuższe.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends