w

Gracze LoLa już narzekają na rework Aureliona. Czy jego przeróbka jest kompletną porażką?

Reklama

Odświeżony Aurelion Sol nie przypadł do gustu wielu graczom League of Legends.

Reklama


Aurelion Sol miał swoją premierę prawie 7 lat temu. Potężny Architekt Gwiazd niestety nie cieszył się sporą popularnością przez ostatnie lata. W społeczności League of Legends mówiło się, że grała nim jedynie mała oddana grupka fanów, którzy szczerze polubili jego typ gameplay’u. Dla reszty bohater pozostawał praktycznie niewidoczny, dlatego twórcy zdecydowali się na rework, który miał dać mu nowe życie.

Po wielu zapowiedziach rework Aureliona w końcu trafił na serwery. Nie trzeba było długo czekać, by w internecie pojawiły się pierwsze krytyczne komentarze.

O reworku Aureliona z LoLa

Na Reddicie pojawiło się wiele krytycznych komentarzy o reworku Aureliona, który ledwo co trafił na serwery live. Niektórzy twierdzą nawet, że przeróbka bohatera jest „kompletną porażką”.

W jednym z wpisów fani stwierdzili, że styl gry championa pozostał w większości taki sam, a sama postać może teraz budować inne przedmioty, w tym takie, które sprawiają, że jest bardziej tankowata. Dodatkowo posiada nieskończone skalowanie, co rodzi pewne problemy.

Reklama

Jeden z graczy uznał, że to, co było u Aureliona problemem – jego styl gry, którzy nie zachęcał wielu fanów LoLa – pozostało bez zmian. Za to twórcy dali mu o wiele lepsze skalowanie pod AP oraz możliwość budowania innych przedmiotów, przez co champion jest trudniejszy do zabicia. Przykładem może być Crown of the Shattered Queen.

W skrócie Aurelion Sol dalej chce clearować falę minionów najszybciej jak to możliwe, a następnie pójść na topa lub bota zgankować przeciwnika, który wysunął zbyt daleko.

Gracze, którzy uważają, że rework sam w sobie nie jest aż taki zły, zwracają uwagę na słaby balans postaci. Sprawia to, że niemożliwe jest przegranie walki drużynowej, jeśli ma się po swojej stronie Aureliona, ze względu na jego silne skalowanie i niesamowicie łatwe do trafienia umiejętności, które mają duży hitbox.

Patrząc na same statystyki, można mimo wszystko stwierdzić, że rework spełnił swoją funkcję, ponieważ champion faktycznie cieszy się o wiele większą popularnością. Aktualnie jego pick rate wynosi ponad 20%, co w porównaniu do niecałego procenta wcześniej jest ogromną zmianą.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends