w

Gracze LoLa nie chcą widzieć ich w swoich grach. Umawiają się, że jedna drużyna banuje Yone, a druga Yasuo

Gracz przedstawia swój pomysł na podział banami, kiedy Yone już zostanie wydany. O co w ogóle chodzi?


Yone jeszcze nie trafił na oficjalne serwery, a już powstaje z nim wiele memów, jakoby bohater miał być “drugim Yasuo”. Trudno się dziwić takiemu rozumowaniu. Bohaterowie mają dość zbliżone mechaniki, odbiorców i cel w grze. Yasuo jest bohaterem, którego większość graczy nie chciałaby widzieć zarówno w przeciwnej, jak i sojuszniczej drużynie. Tego samego obawiają się względem Yone, dlatego już teraz, aby nie marnować banów, umawiają się, który zespół powinien banować którego.

Czy gracze faktycznie nie będą mieli okazji zagrać Yone?

Wszystko oczywiście ma formę żartu, choć zapewne niektórzy z graczy chcieliby, aby było to całkowicie poważne. Bohater, który jeszcze nie został wydany, już jest przez graczy znienawidzony za sam fakt, że jest on bratem Yasuo, który potrafi być naprawdę irytujący w rozgrywkach League of Legends.

Gracze boją się Yasuo nie tylko w przeciwnej drużynie, ale również w swojej. Ze względu na to, że bohater nie jest prosty, to nawet ktoś z dużym stażem może zagrać słabiej i ostatecznie przegrać grę całemu zespołowi.

ZOBACZ – Jak zmiany z aktualizacji 10.15 wpłynęły na stan bohaterów League of Legends?

Z tych samych powodów użytkownicy obawiają się tego samego od Yone – nadchodzącego do gry brata Yasuo. Wpis mówiący o banowaniu dwójki bohaterów w każdej grze dotarł do prawie 26 tysięcy odbiorców.

Aby uniknąć marnowania 4 banów na grę, proponuję aby czerwona strona zawsze banowała Yasuo, a niebieska Yone. Dzięki temu wszyscy będą mogli zagrać marnując jak najmniejszą liczbę banów.

Gentleman’s agreement; Red side ban Yasuo, Blue side ban Yone from leagueoflegends

Czy zablokowanie na stałe dwójki braci jest jednak możliwe? Raczej nie. Mimo że wielu z graczy posiada swoją zasadę o bezwzględnym banowaniu Yasuo w każdej grze, to przy tak ogromnej społeczności nie łatwo dotrzeć do wszystkich. Wielu graczy z pewnością będzie chciało przetestować Yone, kiedy trafi on już na serwery i dopiero po czasie okaże się, czy aktualny strach przed bohaterem jest uzasadniony.