w

Gracze LoLa przewidują, co może trafić do gry na prima aprilis

Społeczność zastanawia się, co w tym roku przygotowali twórcy LoLa z okazji 1 kwietnia.


Prima aprilis w League of Legends to dość dziwny temat. Założenia są dość proste i raczej każdemu znane – eventy czy skórki z tej okazji mają nie być zbyt poważne, często kompletnie nie pasują do klimatu bohatera lub przerabiają go np. na zwierzę czy zabawki.

Tego typu wydarzenia nie zawsze cieszyły się uznaniem graczy. Gdy w 2016 roku żart na 1 kwietnia polegał na wprowadzeniu wielkich głów Dravena u wszystkich bohaterów, którzy pojawili się na Summoner’s Rift, gracze uznali, że Riot nie ma już pomysłów i wprowadza coś, co nawet nie jest śmieszne.

W 2019 roku pojawiło się wydarzenie Psy vs Koty, podczas którego aktywne było kilka misji i do gry trafiły kolorowe i urocze skórki ze zwierzęcym motywem. Tu znów pojawił się problem, ponieważ wiele osób twierdziło, że nagrody był kiepskie, a misje mało różnorodne.

Prima aprilis w League of Legends

Na Reddicie pojawił się wątek, w którym jeden z graczy próbował zgadnąć, co przygotowali twórcy na tegorocznego 1 kwietnia. Autor o nicku jayjaybird0 wspomniał wcześniejsze prima aprilis i skórki wydane z tej okazji oraz że Riot czasem wydawał z tej okazji dość proste i mało wymagające eventy, więc jest możliwe, że w tym roku również pojawi się coś mniejszego, czego nie zapowiedzieli wcześniej.

Pamiętacie wydarzenie Koty vs Psy z okazji 1 kwietnia 2019? Myślę, że w tym roku możemy wciąć udział w podobnym evencie.

ZOBACZ – Dlaczego tak wielu graczy LoLa traci motywację do walki o wygraną i zbyt wcześnie się poddaje?

Gracz zaznaczył, że jego rozmyślenia pojawiły się po zauważeniu, że w tym roku Lulu ma dostać Prestiżową Skórkę.

Zastanawiałem się: “W jakim stylu Riot mógłby stworzyć Prestiżową Skórkę Lulu?”. Twórcy pokazali w ubiegłych latach, że lubią dawać skórki Yordlom z okazji prima aprilis: Corki, Fizz, Amumu, Kennen, Tristana, Veigar.

Wydaje mi się, że tu nasuwa się pytanie: “Czy myślicie, że mielibyśmy całe głupkowate wydarzenie versus, z przepustką i całą resztą?”. Może, a może nie. Lulu pasowałaby tutaj, gdyby dostała skórkę Prima Aprilis.

Czy przewidywania gracza mogą być prawdą? Wiele osób zauważyło, że ledwo co Riot ogłosił kilka skinów z serii Battle Academia, a wśród nich znajduje się Prestiżowa Leona. To sprawia, że pojawiają się głosy, że Prestiżowa Lulu zostanie zatrzymana na inną okazję – prawdopodobnie jako skórka z serii Space Groove, która ma otrzymać osobne wydarzenie.

Prestiżowa Battle Academia Leona

Z drugiej strony nie wiadomo, czy Riot faktycznie nie szykuje jakiejś niespodzianki z okazji 1 kwietnia. Być może pojawi się coś w stylu poprzednich lat, ale niewykluczone, że będzie to coś zupełnie nowego.