w

Gracze LoLa śmieją się z nowego bohatera. Jest aż tak słaby? Hotfix już trafił na serwery

Społeczność League of Legends narzeka, że najnowszy champion jest przerażająco słaby.


Nowe postacie w LoLu prawie nigdy nie są zbalansowane, ponieważ dopiero po ich trafieniu na serwery live, twórcy mogą ocenić, jaki jest stan danego bohatera. Często zdarza się tak, że nowy champion jest zdecydowanie za silny i gracze zwyczajnie go unikają (banując prawie w każdym meczu), ale bywały też historie, że postać po premierze była wręcz niegrywalna – przykładem może być Gwen, która chwilę po wydaniu miała ledwo 34% winrate.

Najnowszy champion w League of Legends – Hwei – również nie radzi sobie zbyt dobrze. Riot był zmuszony wypuścić szybkie buffy, by choć trochę uratować jego sytuację.

Hwei okazał się za słaby?

Najnowszy bohater League of Legends – Hwei – już pojawił się na serwerach live i dość szybko zgarnął masę negatywnych opinii.

Gracze żartowali, że postać jest „łatwym i szybkim sposobem na utratę LP”, a co niektórzy twierdzili nawet, że osoby, które nią grają, powinny być banowane za trollowanie i celowe przegrywanie meczów.

Hwei niedługo po premierze mógł „pochwalić się” win rate na poziomie 32,66%, co jest tragicznym wynikiem.

Riot był zmuszony ratować sytuację i wydać szybkie buffy, które miały choć trochę poprawić stan bohatera.

 • Q:
  • Koszt Many zmniejszony z100/105/110/115/120 do 80/90/100/110/120.
 • QQ:
  • Przelicznik AP zwiększony z 60% do 70%.
  • Obrażenia zależne od maksymalnego poziomu zdrowia zwiększone z 4/4,5/5/5,5/6% do 4/5/6/7/8%.
 • EQ/EW/EE:
  • Przelicznik AP zwiększony z 55% do 60%.

Póki co jest za wcześnie, by ocenić faktyczny stan bohatera, ponieważ win ratio mogą zaniżać osoby, które nie do końca wiedziały, jak nim grać, a jak wiadomo, w League of Legends jest sporo ludzi, którzy wybierają nową postać bez zapoznania się z jej zestawem umiejętności. Społeczność narzeka na to szczególnie, gdy ktoś decyduje się na grę nowym bohaterem na rankedzie bez wcześniejszego przetestowania go na na normalu lub botach.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends