Gracze LoLa śmieją się z różnicy pomiędzy starymi, a nowymi bohaterami. Opis skilli Nausa krótszy od „E” Akshana
Ciekawa różnica w opisie umiejętności dwóch bohaterów.
W League of Legends postacie podzielić możemy na trzy kategorie. Stare, zreworkowane i te najnowsze. Różnica pomiędzy pierwszą, a trzecią kategorią jest najbardziej odczuwalna i widoczna.
Trudno jest więc się dziwić graczom, że tak chętnie je porównują i śmieją się, że kiedyś wszystko było proste i łatwe, a teraz jedna mechanika rozpisana jest na pół strony.
Nasus vs Akshan
Najnowszy bohater, który przybył do League of Legends, aby uratować świat przed Czarną Mgłą i Viego cieszy się obecnie dużą popularnością. Jedni uważają, że jest kompletnie broken, inni natomiast już ruszyli na Summoner’s Rift, aby przetestować go osobiście.
- ZOBACZ – Mały rework Sony trafił na serwery testowe LoLa. Opis i prezentacja zmienionych umiejętności
Tym razem jednak uwagę społeczności przykuło coś innego. Mianowicie chodzi o opis umiejętności „E” Akshana, który porównano do opisu wszystkich umiejętności Nausa. Okazuje się, że do opisania umiejętności Kustosza Pustyni użyto 191 słów i 1149 znaków w angielskiej wersji League of Legends wiki.
Natomiast jeżeli chodzi o Akshana, są to już 223 słowa i 1365 znaków… na samym E.
Do rozpisania wszystkich umiejętności bohatera potrzebujemy 721 słów, 4407 znaków, czyli ponad 3.5 raza więcej niż Nasusa.
Pasywka: 146 słów
Q: 84 słowa
W: 149 słów
E: 223 słowa
R: 119 słów
Odkrył to i podzielił się ze społecznością użytkownik Reddita lightfrog94, czym wywołał ogromną dyskusję. Czy jednak jest nad czym dyskutować i taki opis o czymś świadczy?
Choć wydawać się może, że długi opis pokazuje, jak bardzo skomplikowany i złożony jest bohater, to tak nie jest. Zazwyczaj wszystko opiera się na dokładnym wyjaśnieniu każdej z pasywek. Przykładowo Garen lub Sion również mają długie opisy, a nie należą do skomplikowanych postaci. Podobnie jest z Jhinem i wieloma innymi championami.
Z drugiej strony niektórzy uważają, że świadczy to dobrze o deweloperach. Starają się oni wdrażać nowe pomysły i mechaniki, aby gra nie stała się monotonna. No bo kto by chciał zobaczyć kolejnego prostego bohatera z takimi samymi umiejętnościami jak 10 poprzedników.