w

Ten przedmiot dla assassinów w LoLu jest najgorszym możliwym wyborem, a sezon wcześniej dominował metę

Riot Games

Przedmiot dla assassinów, który kompletnie wypadł z mety.


Assassini w League of Legends, to popularna rola której zadaniem jest przedostanie się do carry i ich szybkie zlikwidowanie. Mają oni specjalnie zaprojektowany w tym celu zestaw umiejętności i potrafią zadać ogromną ilość obrażeń w bardzo krótkim czasie.

Pomagają im w tym również przedmioty zapewniające doskoki, odporność na CCki, niewidzialność i mobilność. Jest jednak item, który kiedyś był kluczowy w wielu buildach, a obecnie kompletnie nikt go nie buduje.

Build bez Youmuu’s Ghostblade

Zapewne każdy grający w League of Legends przed sezonem 2021 dobrze pamięta Widmowe Ostrze Youmuu. Ten legendarny przedmiot nie dość, że zapewniał dobre statystyki, to i przyśpieszał na krótką chwilę bohatera, co znacznie ułatwiało pościg lub ucieczkę.

W aktualizacji 10.23 deweloperzy postanowili jednak nieco go zmienić. Koszt jego zakupu podwyższono o 100 sztuk złota, dodano mu 5 AD, ale za to odebrano mu jedną z ważniejszych statystyk – 10% skrócenia czasu odnowienia.

W związku z tym, że został osłabiony, a w LoLu pojawiła się naprawdę mocna konkurencja w postaci innych AD itemów, ten przestał być grywalny, a obecnie wybierany jest w 0,7% przypadków.

Co jest przyczyną jego upadku? Gracze podają jeden ważny powód. Według nich jest to usunięcie statystyki skrócenia czasu odnowienia i zastąpienie jej 5 AD. Twierdzą, że jest to niepotrzebne i obecnie item ten jest nieopłacalny.

Pomóc ma oddanie mu teraz już Przyśpieszenia Umiejętności i zabranie AD, tak aby przypominał swoją pierwotną wersję. Czy to przywróci go do życia, tak jak zakłada społeczność? Tego nie wiadomo, ale być może Riot posłucha się rad graczy i postanowi nieco zmodyfikować ikoniczne już Widmowe Ostrze Youmuu.