w

Gracze LoLa tracą LP nawet po wygraniu meczu, tragiczny błąd klienta gry

Wygrywacie mecz rankingowy, ale nadal tracicie LP. Koszmarny widok, prawda?


Riot wielokrotnie powtarzał, że bardzo mocno pracuje nad klientem League of Legends. Nawet kilka dni temu podkreślano, że zrobiono bardzo duże postępy, ograniczając chociażby wszystkie procesy, jakie zachodzą w kliencie.

Trudno powiedzieć, czy ma to coś wspólnego z nowym błędem, jaki występuje w grze. Po wygranym meczu gracze widzą spadek swoich punktów rankingowych.

Stracone LP mimo wygranego meczu

Wiele osób pisało o tym, natomiast ostateczny dowód na to zjawisko pojawił się na jednym ze streamów. „zane_prodigy” spotkał się tym błędem osobiście, a to, jak to dokładnie wyglądało.

Wszystko odbywa się zupełnie normalnie, aż do momentu, gdy streamer zdaje sobie sprawę, że widzi napis wygranej obok straconych punktów LP. Problem spory, bo w końcu mógłby zaburzyć cały system rankingowy, gdyby okazało się, że to nie jest winą klienta, a samego League of Legends.

Jak jednak pokazuje historia gry, to błąd wewnętrzny, który można nazwać błędem wizualnym. Zdarza się on obecnie bardzo wielu graczom, ale spokojnie, nie jest to liczba, która zapisuje się na Waszym koncie. Widać to właśnie na przykładzie wspominanego streamera.

Riot ciągle powtarza, że robi wszystko, by usprawnić klienta gry i faktycznie można w to wierzyć. Widać, że niektóre jego aspekty działają szybciej i po prostu lepiej. Nadal jednak można dostać zawału serca, gdy widzi się któryś raz spadek LP po wygranej.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends