w

Gracze LoLa uważają, że przejrzystość skórek zaczyna zanikać. Skille Dark Cosmic Lux są mało widoczne?

Według niektórych graczy efekty najnowszych skórek mogą utrudniać rozgrywkę.


Riot stara się, by skiny w League of Legends były coraz lepsze. Wiele lat temu skórki polegały na zmianie koloru bohatera, z czasem zaczęło eksperymentować z nowymi animacjami powrotu czy tańca, by ostatecznie dość do momentu, gdzie legendarna skórka zmienia prawie wszystko. Bez wątpienia najnowsze skiny to małe dzieła sztuki i warto docenić ich autorów. Jednak wygląd i widowiskowe animacje to nie wszystko. Sporo graczy skarży się, że nowe skórki psują przejrzystość gry.

Efekty umiejętności w najnowszych skórkach są słabo widoczne?

W internecie pojawiło się kilka wątków na temat widoczności umiejętności najnowszych skórek z League of Legends. Gracze szczególnie skupili się na Dark Cosmic Lux, która jest dobrym przykładem tego, jak twórcy rozwijają skiny. W końcu skórka cieszy się masą dopracowanych animacji, rozbudowanym tańcem czy sporą ilością efektów, by całość wyglądała jak najlepiej. Niestety piękniejsze skiny nie zawsze idą w parze z przejrzystością gry.

Jeden z graczy poskarżył się, że umiejętności Dark Comic Lux są słabo widoczne. Nie chodzi tylko o fazę liniową, ale także zauważanie jej skilli w teamfightach. Autor wątku uznał również, że efekty umiejętności trudno dostrzec, gdy ta rzuca je z krzaków. Dostało się również Dark Star Karmie.

Nie mogę dostrzec różnicy między zwykłym a wzmocnionym Q Karmy. Dla mnie wyglądają tak samo. Gram na średnich ustawieniach. Widzę różnicę przy ulepszonym Q na innych jej skórkach.

Poniżej porównanie zwykłego i wzmocnionego Q Dark Star Karmy. Należy pamiętać, że zatrzymany moment animacji zawsze lepiej oddaje różnicę. W grze, gdy wszystko dzieje się szybko, nie zawsze jest to takie oczywiste.

ZOBACZ – Cosmic i Dark Cosmic Yasuo – fanowskie pomysły na skórki do League of Legends

Inny gracz ponownie poruszył ten temat w zupełnie innym wątku. Napisał:

E i Q Dark Cosmic Lux są dla mnie po prostu niewidoczne. Gram na trybie dla daltonistów. To samo tyczy się Dark Star Karmy. Wydaje mi się, że nie widzę jej spelli.

Oba wpisy okazałby się początkiem ogromnej dyskusji. Poza tym, że sporo komentujących poparło autorów, to pojawił się również wątek nieczytelności nowych skórek ogólnie. Ten temat poruszany był już kilka razy, w tym również w paru artykułach, np. Gracze LoLa mocno narzekają na nowe skiny. “Nawet nie wiem na jaką postać patrzę, WTF?”. Po raz kolejny skrytykowano skórki z serii Mecha Kingdoms, ale również dostało się najnowszym skinom drużynowym. Sporo osób przyznało, że po zobaczeniu splash arta skinów FPS przez pierwsze kilka chwil nie wiedzieli, kim są przedstawieni bohaterowie.

Czy Riot faktycznie przesadza z nowymi efektami i skórki stają się coraz mniej czytelne? Lista osób, które zgłaszają różne problemy z dostrzeżeniem umiejętności poszczególnych bohaterów jest naprawdę długa. Nie są to pojedyncze przypadki, więc można uznać, że coś jest na rzeczy. Oczywiście można się z tym kłócić, ponieważ nie każda osoba odbiera grę w ten sam sposób i zapewne znajdą się i tacy, którzy powiedzą, że wspomniane skille nie są problematyczne i dobrze wszystko widać.

Daltoniści i osoby, którym przeszkadzają niektóre z najnowszych efektów, mają nadzieję, że Riot zauważy problem i w przyszłości czytelność skinów się poprawi.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends