w

Gracze LoLa wściekli na kupowanie biletów przez boty i sprzedawanie ich kilka razy drożej

Gracze League of Legends mówią otwarcie: Mamy dość takiego systemu.


Jeden z graczy na reddicie zwrócił uwagę na problem z botami na stronie oferującej bilety na Mistrzostwa Świata 2019. Jak pisze infest, wiele biletów było dostępnych znacznie wcześniej, niż planowano, a i tak większość kupiły boty.

Ceny na stronach trzecich stały się oczywiście wielokrotnie wyższe od tych oryginalnych.

Boty kupujące bilety problemem?

W tej sprawie są dwa aspekty. Jeden to przedwczesne puszczenie sprzedaży biletów. Według użytkownika reddita, dostępne były nawet 2 godziny przed planowanym czasem.

Drugim jest kupowanie biletów przez boty, które są niesamowicie trudne do pobicia. To właśnie przez nie bilety dostępne za kilkadziesiąt euro obecnie są dostępne po 300-400 euro. To niesamowita przebitka, która staje się realnym problemem.

Bo co innego sprzedaż biletów fizycznym osobom, a co innego sprzątnięcie ich przez boty, których właściciele odsprzedają je później kilkaset złotych drożej.

Riot Games ostatecznie wypowiedział się w tej sprawie stwierdzając, że tylko niewielka część biletów była dostępna wcześniej. Miało to zapewnić wejścia partnerom Riot Games, którzy w tym roku musieli zapewnić sobie bilety przez stronę. Większość wejściówek poszła w odpowiednim czasie.

Natomiast nie ustosunkowano się kompletnie do zarzutu botów.

Gracze chcą specjalnego systemu

Gracze na reddicie sugerują, że to właściwa pora na stworzenie specjalnego systemu do sprzedaży biletów stricte przez Riot Games. “Ufanie stronom trzecim w tak ważnych sprawach jest niepoważne, gdy dochodzi do masowego kupowania biletów przez boty” – piszą fani.